Harry Potter’ın Artırılmış Gerçeklik Oyunu 2018’de Oyuncularla Buluşacak

Harry Potter’ın Artırılmış Gerçeklik Oyunu 2018’de Oyuncularla Buluşacak

Pokémon Go ile yakaladığı başarıyı sürdürmek isteyen Niantic Labs, artırılmış gerçeklik oyunu Harry Potter Wizards Unite’ı duyurdu.

Niantic Labs, yediden yetmişe herkesi sokaklarda Pokémon yakalamaya yönelten, konum bazlı artırılmış gerçeklik oyunu Pokémon Go ile büyük başarı kazandı. Benzer bir mobil deneyimi Harry Potter hayranlarına da yaşatmak isteyen Niantic Labs, bu kez kolları J. K. Rowling’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan serisini, “Harry Potter Wizards Unite” isimli artırılmış gerçeklik oyununa taşımak için sıvadı.

Resmi olarak duyurulan oyun, 2018 yılında Harry Potter hayranlarıyla buluşacak. Oyuncuları Harry Potter’ın mistik dünyasına götürecek olan oyun; güç toplama, bazı bölgeleri koruma, çevreyi keşfetme gibi deneyimler yaşatacak ve muhtemelen şirketin Pokémon Go için hazırladığı konum tabanlı yapıyı kullanarak gerçek dünyayı Harry Potter’ın sihirli evreniyle buluşturacak.

harry-potter-ar-oyunu

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← LG, V30 İle Hayatın Gerçeklerini Yansıtıyor HBO'dan Yeni Mini Dizi Mosaic’in Tanıtımı İçin İnteraktif Uygulama →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.