En İyi Kreatif Ajanslardan Teklif Alın, İstanbul

Kreatif ajans mı arıyorsunuz? İstanbul'daki en iyi kreatif ajansları bu sayfada bulabilirsiniz.

Ajansınızı dakikalar içinde bulun, karşılaştırın.
Ücretsiz fiyat teklifleri alın.
Ücretsiz 5 Teklif Al
Ayın Ajansı
Öne Çıkan Ajans

Brief oluşturarak hızlıca kreatif ajanslardan teklif alabilirsiniz.

Kreatif Ajans Nedir?

Teknoloji ve sosyal medya kanallarındaki gelişmeler çevrimiçi reklamcılığı zenginleştirdiği kadar markalar arası rekabeti de perçinlemektedir. Bu sebeple markalar, müşterilerin ilgisini çekebilmek ve sürdürülebilir bir marka bilinirliği için alışılmışın dışında çözümlere ihtiyaç duymaktadır.

Bu noktada kreatif ajanslar öne çıkar: kreatif ajans, dijital pazarlama sürecinde geleneksel ajanslardan farklı olarak özgün ve yaratıcı fikirleri önceleyen danışmanlık ajanslarına denir. Kreatif ajanslar marka yönetiminden sosyal medya reklamcılığına, tasarımdan prodüksiyona dijital reklamcılık serüveninin birçok aşamasında markaların yaratıcı partnerleridir.

Kreatif (Creative) Ajansı Ne İş Yapar?

Kreatif ajans, sektör analizinden dijital pazarlama planınızın analiz, takip ve kontrolüne dek reklam stratejinizin en önemli adımlarında size eşlik eder.

Kreatif ajans dijital pazarlama stratejinizi belirlemeden önce sizin için hedef kitle, pazar ve rakip analizlerini yürütür;

Markanız ile birlikte reklam kampanyasından beklentilerinizi tartışarak gerçekçi fakat zorlayıcı bir hedef belirlemenize yardımcı olur;

Hedef kitlenize en etkili şekilde hitap edecek, marka imajınıza uygun reklam stratejisini belirler ve planlar;

Gerektiğinde ürün ve hizmetlerinizi geliştirecek, müşterilerinizin beklentilerini yönlendirerek sizi pazarda öne geçirecek yaratıcı fikirler sunar;

Reklam yönetiminizin tasarım ayağıyla ilgilenerek marka bilinirliğini destekleyecek görsel çözümler üretir;

Kampanyalarınız boyunca süreci takip eder, doğru analizleri yapar, ve ara raporlarla sürecin nabzını tutar;

Kampanya sonunda final raporu ile sürecin değerlendirmesini yapar ve markanız ile paylaşır.

Kreatif Ajanslarının İşletmeler İçin Önemi ve Etkisi

Televizyon, radyo ve gazete gibi geleneksel pazarlama araçlarının yerlerini yeni akım ve çevrimiçi medya platformlarına bırakması, markalar arası rekabeti de etkilemektedir.

Günümüzde doğru reklam dili ile yaratıcı ve kişiselleştirilmiş formüller, başarılı bir reklam stratejisinin zeminini oluşturur. Kreatif ajanslar, geleneksel reklam ajanslarından bu noktada ayrılmaktadır.

Bir kreatif ajansla çalışmak, işletmenizin kalıpların dışında ve dikkat çekici bir reklam stratejisiyle yola çıkacağını gösterir. Rakiplerinizden ayrılan ve merak uyandıran bir reklamcılık dili, marka bilinirliğinizi artırarak hedef kitlenize kolayca ulaşmanızı sağlar.

Endüstri ve rakip analizinizi doğru biçimde uygulayarak markanız için kişiselleştirilmiş çözümler sunan kreatif ajanslar, az bütçeyle hedeflediğiniz performansa erişmenize yardımcı olur.

Kreatif Ajanslarının Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Kreatif ajanslar marka yönetiminden reklam kampanyanızın planlanması ve belirlenen platformlarda yürütülmesine, pazarlama stratejisi için kritik olan her adımda markalara doğru hizmetleri sunmaktadır.

Markanız İçin Kurumsal Kimlik: Marka bilinirliğiniz için ihtiyaç duyacağınız en önemli şey, güvenilir ve sürekli bir kurumsal kimlik inşasıdır. Kreatif ajanslar markanıza uygun, hedef kitlenize hitap etmenizi kolaylaştıracak, akılda kalıcı bir kurumsal kimlik inşasını mümkün kılar.

Marka İmajınıza Uygun Slogan: Sloganlar, marka imajınız için en önemli faktörlerden biridir. Akılda kalıcı bir slogan, marka bilinirliğini kuvvetlendirerek rakipleriniz arasından öne çıkmanızı sağlar. Kreatif ajansların deneyimli metin yazarlarından oluşan yaratıcı ekibi, markanız ve ürününüze uygun, hedef kitlenizin ilgisini çekecek, doğru sloganı bulmanızı sağlar.

Dijital Pazarlama: Kreatif ajanslar, markalar için doğru dijital pazarlama stratejisini planlayarak yürütürler. Video platformlarından e-postaya, Influencer pazarlamasından mobil pazarlamaya dek çeşitli dijital platformları, hedef kitleye ulaşacak ve markanın rakiplerinden sıyrılacak taktiklerle değerlendirirler.

Website ve Uygulama Tasarımı: Başarılı bir dijital pazarlama kampanyası, marka adına bir website veya mobil uygulama tasarlanmasını gerektirebilir. Kreatif ajanslar, website ve uygulama tasarımını üstlenerek ürün veya hizmetlerin hedef kitleye doğru ve pratik şekilde tanıtılmasını sağlar.

Logo Tasarımı: Logo tasarımı, tıpkı slogan gibi, marka imajının en önemli destekleyicilerindendir. Doğru görsel dil ile oluşturulmuş, yaratıcı bir logo rekabetin yüksek olduğu bir pazarda markanızı öne çıkarır. Kreatif ajanslar, akılda kalıcı bir logo ile marka imajınızı tamamlamanıza yardımcı olur.

Grafik Tasarım Desteği: Grafik tasarım, markanızın logosundan sosyal medya içeriklerinin dizaynına, reklam kampanyanızın hemen her aşamasında önemli bir araçtır. Kreatif ajanslar yalnızca pazarlama uzmanları ve metin yazarlarından oluşmaz; markanızın görsel dilinin oluşturulmasını sağlayacak yetenekli tasarımcılar da kreatif ajanslarda hizmet verir.

Video & Animasyon: Günümüzde görüntüleyenlerin ilgisini daha uzun süre ürün tanıtımınızda tutacak, akılda kalıcı ve hatta interaktif bir çözüm olarak birçok marka video ve animasyon tasarımlarından yararlanır. Kreatif ajanslar markanız için websiteniz, mobil uygulamanız, ve/veya sosyal medya hesaplarınız üzerinde yayınlanacak video ve animasyonlar üretir.

Sosyal Medya Yönetimi: Günümüzde sosyal medya, çevrimiçi reklamcılığın temel taşlarından biridir. Doğru ve etkili bir sosyal medya yönetimi yalnızca ürünlerinizi daha kısa sürede doğru kitleye ulaştırmakla kalmaz; bütünlüklü bir marka imajının kurulmasına da imkan verir. Kreatif ajanslar, bünyelerindeki sosyal medya uzmanları aracılığıyla çeşitli sosyal medya platformlarında markanız adına hesapları oluşturur ve yönetir.

İçerik Yönetimi: Websiteniz, mobil uygulamanız ve sosyal medya hesaplarınız pazarlama stratejinizin iskeletini oluşturur; doğru içerik ise stratejiyi başarıya ulaştıracak anahtardır. Kreatif ajanslar, görsel ve yazılı içeriklerinizin planlanması, oluşturulması, yayınlanması ve kontrolü gibi aşamaları üstlenirler.

Metin Yazarlığı Desteği: Kısa bir reklam sloganı ya da uzun bir blog yazısı olsun, hedef kitlenize sesleneceğiniz metinlerin reklam kampanyanızda yeri çok büyüktür. Kreatif ajanslar, marka imajınız ve değişen trendlere uygun doğru dil ve üslubu belirleyerek hedef kitlenize hitap etmenizi kolaylaştıracak çözümleri üretir.

Etkinlik Yönetimi: Markanız ile ürün ve hizmetlerinizin tanıtımı için yeni medya platformlarından faydalanmak kadar müşterilerinizle bağınızı pekiştirmek adına düzenleyeceğiniz etkinlikler de önemlidir. Kreatif ajanslar etkili ve yerinde medya planlaması ile doğru hedef kilte ve pazar analizini gerçekleştirerek etkinlik danışmanlığınızı üstlenir.

İstanbul’da Kreatif Ajansıyla Çalışmanın 5+ Avantajı

1) Az Bütçe ile Yüksek Performans: Kreatif ajanslar markanız için sunduğu kapsamlı hizmet karşılığında cep yakan fiyatlar talep etmezler. Reklam stratejinizin planlanmasından sürdürülmesine, analizinden raporlanmasına tüm gerekli süreçleri üstlenirken kreatif ajanslar bütçe dostu öneriler sunarlar. Böylece reklam bütçenizi zorlamadan başarı hedefinize ulaşmanız mümkün olur.

2) Doğru Kitleye Ulaşma Garantisi: Reklamcılıkta en önemli noktalardan biri de markanızın doğru kitleye ulaşıp ulaşmadığıdır. Kreatif ajanslar, pazarlama planlama aşamasında hedef kitle analizinizi üstlenir; bu analiz sonucunda, reklam dilinizden seçilen platforma dek bütün faktörler hedef kitleye hitap edecek şekilde geliştirilir.

3) Marka Bilinirliği: Kreatif ajansla çalışmanın geleneksel bir dijital ajansla çalışmaktan en büyük farkı, yaratıcı çözümler aracılığıyla özgün bir pazarlama stratejisinin garanti altında olmasıdır. Akılda kalıcı bir marka yönetimi pazardaki bilinirliğinizi artırır ve hedeflenen başarıyı yakalamanıza yardımcı olur.

4) Özgün Marka Dili: Kreatif ajanslar markanız için reklam sloganı veya websiteniz için içerik üretirken kişiselleştirilmiş ve yaratıcı bir reklam dili öncelerler. Böylece marka imajınızı destekleyen, size ve hedef kitlenize özgü bir dil ortaya çıkarılmış olur.

5) Sürekli Analiz ve Raporlama: Bir kreatif ajansla çalışmak yalnızca özgün ve etkili bir reklam kampanyasını değil hedef odaklı ve ilerlemeci bir analiz desteğini de beraberinde getirir. Kreatif ajansların markalara sunduğu ara ve final raporları sayesinde pazarlama kampanyanızın etkisini net biçimde ölçmek mümkün olur.

6) Uzman Kadro Desteği: İşinde uzman metin yazarlarından dijital pazarlama analistlerine, bir kreatif ajans bünyesindeki profesyoneller pazarlama stratejinizi kontrol altında tutar. Markalar en iyi bildikleri işe odaklanırken kreatif ajanslar onları başarıya ulaştıracak çözümleri üretir.

İstanbul’da Kreatif Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5+ Konu

1) Kişiselleştirilmiş Çözümler: Bir kreatif ajansla çalışmanın en büyük getirisi yaratıcı ve özgün bir pazarlama modelinin öncelenmesidir. İstanbul’da kreatif ajans seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri, ajansın marka imajınız ve hedef kitlenize uygun bir strateji planı sunabiliyor olmasıdır.

2) Doğru Teknolojik Kaynakların Kullanımı: Bir kreatif ajans, grafik tasarım için gerekli uygulamalardan veri ölçümünde kullanılan yazılıma, birçok teknolojik kaynağı elinde bulundurur. Bu kaynakların kapsamı ve kullanım yerleri seçilen pazarlama stratejisine göre değişkenlik gösterebilir. Kreatif ajans seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da ajansın doğru teknolojik altyapı ve kaynaklara hakimiyetidir.

3) Güvenilir Referanslar: Birlikte çalışacağınız ajanstan daha önce hizmet almış, dürüst ve güvenilir markaların yorumları ajans seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlardandır. Şeffaf ve doğru referanslar, markanız için doğru ajansı seçip seçmediğinizden emin olmanızı sağlar.

4) Yerel ve Uluslararası Bilinirlik: Seçilen kreatif ajansın yerel ve uluslararası pazardaki bilinirliği, ajansın güvenilirliği ve başarısının ölçütüdür.

5) Kanıtlanabilir Başarı: Bir kreatif ajansın başarısı, geçmiş proje raporları, ödüller ve güvenilir referanslar aracılığıyla kanıtlanabilir. Doğru ajansı seçtiğinizden emin olmak için bu başarı göstergelerinin önemi büyüktür.

6) Deneyim: Pek çok farklı marka, farklı pazar ve hedef kitleyi de beraberinde getirir. Başarılı bir pazarlama modeli için danışmanlık alacağınız ajansı seçerken ajansın markanız ile benzer pazar ve hedef kitleler üzerinde yürütülmüş proje sayısı ve deneyim yılı önemlidir.

Kreatif Ajans Fiyatını Etkileyen 6+ Faktör

1) Hizmetin Kapsamı: Bir kreatif ajans, metin yazımından website tasarımına kadar dijital pazarlama stratejisinin birçok adımında markalara hizmet verir. Kimi markalar kapsamlı bir hizmet talep ederken kimileri yalnızca yaratıcı bir slogan veya özgün bir logo gibi tekil işler için de kreatif ajanslara başvurabilir. Marka ve ajans arasında planlanan projenin kapsamı fiyatlandırmayı etkiler.

2) Ajansın Büyüklüğü: Birlikte çalışılacak kreatif ajansın büyüklüğü, fiyatlandırmayı etkileyen faktörlerdendir. Bir ajansın büyüklüğü, ajans bünyesinde çalışan uzmanların sayısı, proje hacmi, ajansın yerel ve uluslararası şube sayıları gibi farklı etmenler üzerinden değerlendirilir.

3) Yönetilecek Sosyal Medya Hesabı Sayısı: Kreatif ajanslardan sosyal medya reklamcılığı odaklı bir danışmanlık alındığı takdirde ajans, marka adına sosyal medya platformlarında hesap açma ve hesapları yönetme sorumluluklarını üstlenir. Yönetilecek sosyal medya hesabı sayısı ve planlanıp yayına alınacak içerik hacmi fiyatlandırmayı etkiler.

4) Marka Pazarındaki Rekabet: Kreatif ajanslar dijital pazarlama planlamasının öncesinde birlikte çalışılacak marka için pazar ve rakip analizlerini yürütür. Rekabetin yoğun olduğu pazarlarda bir ürün veya hizmeti öne çıkarmak güçleşebilir. Bu durumlarda kreatif ajanslar, danışmanlık hizmeti verilecek markalardan daha fazla bütçe talep edebilir.

5) Müşteri Portföyü ve Bilinirlik: Bir kreatif ajansın hizmet verdiği markaların profili ve ajans bilinirliği fiyatlandırmayı etkileyen faktörlerdendir. Proje ve danışan marka hacmi yüksek ajanslar, yeni bir projeye başlamak için görece daha fazla bütçe talep edebilir.

6) Kullanılacak Kaynakların Kapsamı: Kreatif ajanslar, logo tasarımından veri analizine dijital pazarlamanın birçok adımını kolaylaştıracak farklı teknolojik altyapı ve kaynağı elinde bulundurur. Kaynakların kullanım kapsamı, marka ile kararlaştırılacak pazarlama stratejisine bağlı olarak değişir. Kullanılacak kaynakların kapsamı fiyatlandırmayı etkileyen faktörlerdendir.

7) Marka ve Ajans İşbirliğinin Süresi: Kimi markalar kreatif ajanslardan belirli bir dönem veya tekil bir reklam kampanyası için destek alırlarken kimileri uzun süreli işbirlikleri kurar. Kreatif ajanslar, markaların tekil ihtiyaçlarına yanıt verdikleri kadar reklamcılık serüvenlerinin her adımında, uzun soluklu projeler ile destek de verebilirler. Marka ve ajans arasında belirlenecek işbirliği süresi, fiyatlandırmayı etkiler. Daha uzun soluklu işbirlikleri için kreatif ajanslar bütçe dostu hizmet planları önerebilir.

İstanbul’daki En İyi Kreatif Ajanslarının Fiyat Tablosu

Kreatif Ajanslar

Ücretler

 

 

   

 

 
   
   
   

Kreatif Ajansında Kimler Çalışır ve Görevleri Nelerdir?

Kreatif ajanslar, markalara hedef kitle analizinden metin yazarlığına, website tasarımından içerik desteğine kadar pek çok alanda kişiselleştirilmiş ve yaratıcı çözümler sunar. Bu sebeple bir kreatif ajans bünyesinde farklı alanlarda uzmanlaşmış profesyonelleri barındırır. Bir kreatif ajansta çalışan uzmanlar ve görevleri aşağıdaki gibidir,

Kreatif Direktör: Kreatif direktör, bir kreatif ajans bünyesinde düzenlenen işlerin yönetim, denetim ve kontrolünden sorumludur. Dijital medya pazarlama stratejisinin planlanması, stratejinin inşası ve yürütülmesi gibi önemli adımları izler. Ajans bünyesindeki diğer uzmanlar arasındaki işbirliği ve diyaloğu denetleyerek ekibin liderliğini üstlenir.

Sosyal Medya Uzmanı: Sosyal medya uzmanı, dijital medya pazarlama stratejisinin sosyal medya ayağından sorumludur. Marka imajı, tanıtılacak ürün ve servisler ile hedef kitleye uygun sosyal medya platformlarının seçimi ve içeriklerin planlanmasını üstlenir. Sosyal medya reklamcılığının marka bilinirliğini artırarak markayı hedeflenen başarıya ulaştıracağından emin olur.

Medya Planlama Uzmanı: Medya planlama uzmanı, markanın ürün veya hizmetlerinin reklam sürecini planlar. Doğru reklam kanalları ve araçlarının belirlenmesini üstlenerek markanın en etkili şekilde hedef kitleye ulaşabildiğinden emin olur.

Dijital Pazarlama Analisti: Dijital pazarlama analisti, marka ve ajans arasında kararlaştırılan pazarlama planının veri takibi ve analizinden sorumludur. Tercih edilen dijital kanallar üzerinden performans denetimleri yürütür, doğru teknolojik kaynaklar ve veri ölçütleri aracılığıyla marka için ara ve final raporlar hazırlar.

Dijital Medya Uzmanı: Dijital medya uzmanı, markayı süreç başında belirlenen pazarlama hedefine ulaştırmayı hedefler. Dijital medya planlanması için kararlaştırılan bütçenin yönetimi, reklam ve hedef kitle arasındaki etkileşimlerin takibi gibi veri bazlı süreçlerden sorumludur. Pazar ve rakip analizi ile reklam kampanyasının ölçümü için doğru Anahtar Performans Göstergeleri’ni (KPI) belirlemeye kadar, pazarlama sürecinin başından sonuna takip sağlar.

Marka Uzmanı: Marka uzmanı, markaların imaj yaratımından sorumludur. Markanın yarıştığı pazar, ürün ve servisler ile hedef kitle profili gibi analizler üzerinden doğru ve özgün bir imaj yaratılmasını sağlar. Marka bilinirliğini artıracak doğru kanal ve reklam dilinin seçiminden sorumludur.

Web Tasarım Uzmanı: Kreatif ajans bünyesindeki web tasarım uzmanı, markalar için belirlenen pazarlama stratejisine uygun ve markanın çevrimiçi görünürlüğünü artıracak bir website tasarımını üstlenir. Düzenli güvenlik kontrolünden süreç boyunca ulaştırılacak talepler doğrultusunda güncellenmesine, websitesinin yürütülmesinden sorumludur.

Grafik Tasarım Uzmanı: Grafik tasarım uzmanı, markalara websitesi veya sosyal medya platformları üzerinde yayınlanacak tanıtım görselleri ile logo tasarımı gibi konularda destek verir. Marka imajına uygun, özgün ve dikkat çekici tasarımlar ile markanın pazarda öne çıkmasını sağlar.

Metin Yazarı: Bir kreatif ajans bünyesindeki metin yazarı, marka için akılda kalıcı ve yaratıcı bir slogan oluşturulmasından reklam içeriklerinde kullanılan metinlerin belirlenmesine birçok görev üstlenir. Planlanan marka imajıyla uygun, bütüncül ve özgün bir reklam dili ortaya koyar.

İçerik Yazarı: İçerik yazarı, sosyal medya hesapları veya marka websitesi üzerinden yayınlanacak içeriklerin hazırlanmasından sorumludur. Marka imajını destekleyecek, hedef kitleye doğru şekilde hitap edecek, ve markanın çevrimiçi görünürlüğünü artıracak isabetli içerikler hazırlar.

Videographer: Bir kreatif ajansta çalışan videographer, markanın video içeriklerinin çekim ve kurgu aşamalarından sorumludur. Hedef kitlenin ilgisini çekerek markayı rakiplerinden ayıracak yaratıcı video içeriklerinin oluşturulması, videographerın görevidir.

Etkinlik Planlama Uzmanı: Kreatif ajanslar, markaların pazar içindeki görünürlüğünü artıracak etkinliklerin planlanmasını da üstlenirler. Etkinlik planlama uzmanları, markaların hedef kitleleri ve pazardaki rakipleriyle iletişimlerini sağlayacak etkinliklerin tasarlanıp yürütülmesinden sorumludur.

Müşteri Temsilcisi: Bir kreatif ajans bünyesindeki müşteri temsilcisi, kreatif ajansın sunduğu çeşitli hizmetler ve danışan markalar arasındaki iletişimi sağlar. Marka ve kreatif ajansın şeffaf, sağlıklı ve verimli bir diyalog yürütmesine yardımcı olur.