Snapchat’ten Stranger Things’e Özel Lens

Snapchat’ten Stranger Things’e Özel Lens

Snapchat’in artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanan yeni interaktif lensi, Netflix yapımı Stranger Things dünyasına götürüyor.

Selfie’lere köpek kulakları, dili gibi özellikler ekleyerek eğlenceli hale getiren yönüyle bilinen Snapchat, son dönemde lens kullanımını artırılmış gerçeklik ile bir adım öne taşıdı.

Dijital ortamda yeniden yaratılan Stranger Things setinin içine bir yolculuğa çıkaran lense ulaşmak için Snapchat uygulamasındaki Shazam özelliği kullanılabiliyor. Stranger Things tanıtım müziği çaldığında, lens Shazam ile aktif hale getirilebiliyor. Ya da uygulamada paylaşılan lensler arasında geçiş yaparak bulunabiliyor.

Stranger Things lensini aktif hale getiren kullanıcı, karşısında beliren bir portal görüyor ve kapıdan içeri girip, Joyce Byers’ın (Winona Ryder’ın canlandığı karakter) evini dolaşabiliyor. Odayı yeterince dikkatli inceleyen kullanıcılar, etrafa gizlenmiş interaktif paskalya yumurtalarını bulabiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google'dan 3B Nesneler Kütüphanesi: Poly Hyundai, İnsanlardaki Lüks Takıntısıyla Alay Ediyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.