İstanbul Mobil Pazarlama Ajanslarını Keşfedin

Mobil Pazarlama Ajansları Rehberi. İstanbul lokasyonlu Mobil Pazarlama Ajansları İletişim Bilgileri.

Ajansınızı dakikalar içinde bulun, karşılaştırın.
Ücretsiz fiyat teklifleri alın.
Ücretsiz 5 Teklif Al
Ayın Ajansı
Öne Çıkan Ajans

İstanbul En Büyük Mobil Pazarlama Ajansları

Mobil Pazarlama Nedir?

Mobil platformlar bilgi ve eğlence sağlayıcılarını taşınabilir hale getirirken pazarlama ve reklamcılığı da aynı ölçüde etkilemiştir. Mobil platformları hedef alan reklam kampanyaları ve pazarlama stratejileri, markaların hedef kitlelerine zaman ve mekan tanımaksızın erişmesine olanak sağlamaktadır. Böylece, günümüzde markalar arası rekabete uyum sağlayabilmek ve rakiplerin arasından öne çıkabilmek için mobil pazarlama stratejilerine hakim olmak önem arz eder.

Bir ürün veya servisin akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlar üzerinden tanıtılması sürecine mobil pazarlama denir. Mobil pazarlama, e-posta, SMS ve MMS, web siteleri, sosyal medya platformları ve mobil uygulamalar ile işletim sistemleri üzerinde verilecek reklamlarla yürütülür ve kullanıcıların konumları ile geçmiş çevrimiçi hareketlerinden yararlanır. Mobil pazarlamanın ana hedefi markalarla hedef kitleyi çevrimiçi platformlar üzerinde buluşturmak, markanın mobil pazardaki imajını güçlendirerek satışları artırmaktır.

Mobil Pazarlama Ajansı Nedir?

Mobil pazarlama ajansı, mobil platformlar aracılığıyla markanızın reklam stratejilerinin yönetimi ve kontrolünden sorumlu danışmanlık ajanslarıdır. Mobil pazarlama ajansı, markanızın mobil platformlar üzerindeki görünürlüğünü artırmak için düzenlenecek reklam kampanyalarından mobil reklamların market analizine çeşitlenen hizmetlerden sorumludur.

Mobil Pazarlama Ajansı Ne İş Yapar?

Mobil pazarlama ajansı mobil cihazlar ve platformlar üzerinden yürütülecek pazarlama stratejileri ile marka bilinirliğinizi artırmayı hedefler.

Mobil pazarlama ajansı sizin için en doğru kampanyayı yürütebilmek için rakip analizleri yapar,

Hedef kitlenizi belirlemeniz ve lokasyon, demografi ya da geçmiş çevrimiçi tercihler odaklı filtrelemeler ile doğru kitleye ulaşmanızda yardımcı olur,

Kişiye özel mobil reklam stratejilerini uygulamaya geçirir,

Markanızın bilinirliğini artırmak için bir websitesi oluşturma ya da varolan websitesini mobil uyumlu hale getirme gibi görevleri üstlenir,

Foursquare, Facebook Places gibi lokasyon odaklı, ya da Instagram ve Facebook gibi çevrimiçi tercihler odaklı platformlarda yayınlanmak üzere mobil reklamlar hazırlar,

Mobil reklamları başarılı kılmak için market analizlerini yürütür,

(CPC, CPT, CPA, CPI gibi) Mobil pazarlama ödeme yöntemlerine hakimdir ve böylece mobil reklam kampanyalarınızın kazanç istatistiklerini tutar,

Mobil uyumlu e-postalardan QR kodlara, mobil uygulama içi reklamlardan sık kullanılan sosyal platformlara farklı mobil reklam türlerini markanızın hedeflediği sonuçları verecek şekilde uygular,

Mobil reklam kampanya verilerinizin takibi ve raporlanmasını üstlenir; doğru KPI (Anahtar Performans Göstergesi) araçları ile mobil reklam kampanyası performansınızın ölçümünü yapar.

Mobil Pazarlama Ajanslarının İşletmeler İçin Önemi ve Etkisi

Mobil reklamcılık, günümüzde kitlelere ulaşmak ve onlarla iletişimde kalmak için vazgeçilmez bir araç olarak öne çıkmaktadır. İşletmenizin bilinirliğini artırmak, varolan kitlenizle iletişimi sürekli kılmak ve potansiyel müşterilerin ilgisini çekmek için mobil platformların görünürlüğünden faydalanmanız önemlidir.

Mobil pazarlama beraberinde getirdiği farklı reklam, teknik, strateji ve ölçüm araçlarıyla kafa karıştırıcı olabilir. Bu noktada mobil pazarlama ajansları, teknik detayları bir sorun olmaktan çıkarır. Doğru bilgi ve stratejik uygulamalar sonucunda markanızın mobil platformlar odaklı hedeflerini gerçekleştirmesi için size destek verir.

Bir mobil pazarlama ajansıyla çalışmak günümüz reklamcılığının en etkili araçlarından biri olan mobil platformları markanız lehine kullanmanızı sağlar. Mobil reklam kampanyalarının yönetilmesinden markanız için doğru mobil reklam ödeme türünün seçimine, doğru kitle analizinden markanızı mobil-uyumlu hale getirecek farklı çözümlere birçok farklı konuda mobil pazarlama ajansları markanızı yönlendirir. Ajansınızın sizin istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda uygulayacağı doğru stratejiler size zaman kazandırır.

Doğru bir mobil pazarlama stratejisi hem marka bilinirliğiniz, hem de artan satışlarınız için çok etkili bir araçtır. Bu aracı marka hedeflerinize ulaşacak yönde kullanmak için bir mobil pazarlama ajansından destek almak sizi rakiplerinizden öne taşır.

Mobil Pazarlama Ajanslarının Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Rakip ve Hedef Kitle Analizi

Markalar tarafından en çok tercih edilen pazarlama stratejilerinden oluşuyla mobil pazarlama, doğru rakip ve hedef kitle analizini kaçınılmaz kılar. Mobil pazarlama ajansları sizler için marketin takibini yapar ve doğru hedef kitleye ulaşmanızı sağlar.

Hedef Kitlenize Uyumlu Kişiselleştirilmiş Kampanya

Kişiselleştirilmiş reklamlar, mobil pazarlamanın en güçlü yönlerinden biridir. Mobil pazarlama ajansları kullanıcıların lokasyon bilgisi ve geçmiş çevrimiçi hareketlerinden faydalanarak doğru kitleye ulaşmanızı sağlar; markanızın hedef kitlesi için kişiselleştirilmiş kampanyalar oluşturur. Böylece, markanızın doğru kişiye doğru şekilde hitap etmesi mümkün olur.

Optimizasyon ve Mobil Reklam Oluşturma

Mobil websitelerindeki banner reklamlardan SMS reklamcılığına ve mobil oyun içi reklamlara kadar çeşitlilik gösteren mobil reklamlar, mobil pazarlamanın mihenk taşıdır. Mobil pazarlama ajansındaki reklam uzmanları markanızın reklamlarını mobil platformlar için optimize eder. Optimizasyon, reklamların düşük maliyet ile daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar. Doğru platformlarda doğru mobil reklamlar ile çevrimiçi satışlarınızın artması hedeflenir.

Mobil Uyumlu Website Tasarımı

Markanızın websitesinin mobil uyumlu olması, mobil pazarlamada öne geçmeniz için çok önemlidir. Mobil pazarlama ajansları sizlere mobil uyumlu websiteniz için hizmet verir. Mobil reklamlarınız aracılığıyla ulaşılabilecek websitenizi tasarlar, veya halihazırda var olan websitenizi mobil uyumlu hale getirir.

Mobil Uyumlu İçerik ve Copywriting

Tüketiciler mobil reklamlara daha kısa sürede, çoğu zaman hareket halindeyken maruz kalırlar. Bu sebeple içerik ve metin yazarlığı da mobil reklamcılığa uygun hale getirilmelidir. Mobil pazarlama ajansı, bünyesindeki içerik üreticileri ve metin yazarları ile kısa sürede hedef kitlenin dikkatini çekecek içerikleri sizin için üretir.

Veri Ölçümü

Mobil pazarlama ajansları, çeşitli mobil reklamcılık ölçütlerinden kampanyanız için en doğru olanları seçer ve takibini yürütür. Doğru ölçütlere hakimiyet, mobil reklam kampanyanızı sabit ve güçlü kılar.

Müşteri Hizmetleri

Mobil pazarlama ajansı markanız için website veya mobil uygulama üzerinden erişilebilir müşteri hizmetleri sağlar. Böylece kitleniz ile markanız arasındaki iletişim kopmadan devam eder. Aynı zamanda mobil pazarlama ajansları, satış sonrasında da müşterilerle mobil anketler aracılığıyla iletişimde kalır; markanıza gelen görüş, soru ve önerilerin takibini yapar.

İstanbul'da Mobil Pazarlama Ajansıyla Çalışmanın 5+ Avantajı

İstanbul’da mobil pazarlama ajanslarıyla çalışmanın birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan en iyi şekilde faydalanmak için Dijital Ajanslar bünyesindeki ajanslarımızı inceleyebilirsiniz.

 • Profesyonellerden Oluşan Ekip

Bir mobil pazarlama ajansı bünyesinde mobil reklamcılık ölçümlerinden mobil içeriklerin oluşturulmasına, farklı alanlarda çalışan uzmanlardan oluşur. Markanızın reklam kampanyası için bir mobil pazarlama ajansıyla anlaşmak, tanıtım ve satış stratejilerinizin her aşamasını güvence altında tutar.

 • Zamandan Tasarruf

Markanızın mobil platformlardaki görünürlüğünü artırmak, birçok farklı mobil pazarlama aracı ve stratejisine hakim olmanızı gerektirir. Mobil pazarlama ajansı, markanız için mobil reklamcılığın teknik tarafını üstlenir. Böylece siz en iyi olduğunuz işe yoğunlaşırken zamandan kazanarak rakipleriniz arasından sıyrılır, doğru kitleye ulaşıp satışlarınızı artırabilirsiniz.

 • Bütçe Dostu Hizmet

Mobil pazarlama ajansınız sizin için mobil reklamcılık araçları, ölçüm sistemleri, mobil içerikler için kullanılacak kaynakları sağlar. Bu araçlar, geleneksel reklamcılık araçlarına kıyasla daha hesaplıdır. Böylece başarılı bir mobil pazarlama stratejisini mütevazi bir bütçeyle yürütmeniz mümkündür.

 • Gerçek Zamanlı Müşteri Etkileşimi

Mobil pazarlama ajansı bünyesindeki iletişim uzmanları ve müşteri temsilcileri, müşterileriniz ve markanız arasındaki bağı korur. Markanız, mobil pazarlama aracınız aracılığıyla ekibiniz müsait olmadığı zamanlarda dahi müşterilerinizle iletişim halinde kalır.

 • Kişiselleştirilmiş Kampanyalar

Mobil pazarlama ajansları, mobil reklamcılığın en güçlü araçlarından olan kişiselleştirilmiş kampanyaları kullanır. Hedef kitlenize, lokasyon ve çevrimiçi geçmiş bazlı analizleri doğrultusunda, doğru anlarda doğru reklamları sunarak satışlarınızı artırır.

 • Taşınabilir ve Paylaşılabilir Reklamlar

Mobil reklamların taşınabilir ve paylaşılabilir oluşu, marka bilinirliğinizi kısa sürede ve az eforla artırmanızı sağlar. Mobil pazarlama ajansları sizler için mobil platformları etkin şekilde kullanır, ve reklamlarınızın yaygınlığını artırır.

 • Hızlı ve Kolay Ölçümler

Mobil pazarlama uzmanları, reklam kampanyanızın gidişatını hızlıca analiz eder. Mobil pazarlama ölçütlerine hakim bir ekip sayesinde reklam stratejinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

İstanbul'da Mobil Pazarlama Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Konu

İstanbul’da dijital reklam ajansı seçerken dikkat etmeniz gereken 5 konuyu sizin için listeledik:

 • Kişiselleştirilmiş Çözümler

Mobil pazarlamanın en önemli kısmı kişiselleştirilmiş reklam stratejilerine imkan vermesidir. Markanız için doğru mobil pazarlama ajansını seçerken ajansınızın marka imajınız, öncelikleriniz ve hedef kitlenizin tercihlerine uygun çözümler üreteceğinden emin olmalısınız.

 • Özgünlük

Mobil platformlar, son zamanlarda markalar ve ürünleri için en çok tercih edilen pazar yerlerinden biridir. Özgün ve yaratıcı çözümler, başarılı bir mobil pazarlamayı mümkün kılar. Rakipleriniz arasından sıyrılacağınıza emin olmak için birlikte çalışacağınız mobil pazarlama ajansının stilinden emin olmanız gerekir.

 • İyi Bir İçerik Ekibi

Mobil pazarlama, farklı bir reklamcılık dilini de beraberinde getirir. Mobil reklamcılığa uygun, yerinde ve akılda kalıcı metin yazımı mobil pazarlamada sizi öne çıkaran unsurlardandır. Kazançlı bir reklam stratejisi için, mobil pazarlama ajansınızın başarılı bir içerik hizmeti sunması gerekir.

 • Mobil Ölçütlere Hakimiyet

Reklam stratejinizin beklenen sonucu verdiğinden emin olmak için, mobil ölçütleri doğru şekilde değerlendirmeniz gerekir.Mobil pazarlama ajansı seçerken, mobil ölçütlere hakim, ve onları hedefinize ulaşmak için kullanacak bir ekiple çalışacağınızdan emin olmalısınız.

 • Başarı Geçmişi

Mobil pazarlama ajansınızın size örnek vaka verileri, zengin bir portfolyosu, ve yüksek marka memnuniyeti sunabilmesi önemlidir. Markanız ve ajans arasındaki güven ilişkisi, pazarlama stratejinizin temelini oluşturur.

Mobil Pazarlama Araçları Nelerdir?

 • Sosyal Medya Reklamları

Instagram, Facebook, Twitter vb. sosyal medya platformlarında yayınlanan mobil uyumlu reklamlar hedef kitlenizi tespit etmenizi ve onlara ulaşmanızı kolaylaştırır.

 • Mobil Uyumlu Web Siteleri

Mobil uyumlu bir internet sitesi, mobil pazarlama stratejiniz için kaçınılmazdır. Hedef kitlenizin zaman ve mekan fark etmeden mobil cihazlarıyla erişebilecekleri web siteniz, müşteriler ve markanız arasındaki iletişimi korur.

 • Anında İletme (Push) Bildirimleri

Push bildirimleri, markanızın içerik ve kampanyaları ile ilgili hedef kitlenizi bilgilendirmeyi amaçlayan reklamlardır. Görüntüleyen kişinin iznine bağlı olan push bildirimleri, hedef kitlenizin karşısına mobil web siteleri ya da mobil uygulamalar içinde çıkabilir. Sunduğunuz ürün veya servis ile ilgili indirim haberleri ve çeşitli güncellemeler, push bildirimleri aracılığıyla kitlenize iletilir.

 • Mobil Uygulama İçi Reklamlar

Mobil uygulama içi reklamlar birden farklı şekilde kitlenizin karşısına çıkabilir. Örneğin mobil oyunların bölüm geçişlerinde yayınlanan görsel, video, veya interaktif oyun görünümlü tanıtımlar mobil uygulama içi reklamlara örnektir. Bu reklamlar ürününüzle ilintili mobil uygulamalarda kullanıldıklarında doğru kitleye ulaşmanıza yardımcı olur.

 • Banner Reklamları

Banner reklamlar, etkileşime geçildiğinde kullanıcıları ürününüzün web sitesine yönlendiren, genelde uygulama ekranının belli bir bölümünü kaplayan tanıtımlardır. Bu reklamlar, kullanıcıların ilgisini kısa sürede ürününüz üstüne çekmeyi hedefler.

 • Video Reklamlar

Video reklamlar video platformları, mobil uygulamalar ve mobil uyumlu web sitelerde bulunabilir. Yayın içi veya geçiş videoları, uygulama içi videolar ve oyunlaştırılmış, interaktif tanıtımlar video reklamlara örnektir.

 • QR Kodlar

QR kodlar günümüzde mobil reklamcılığın en pratik uygulama araçlarındandır. Özellikle ev dışında, hareket halindeki kullanıcılara hitap eden QR kodlar, mobil cihazlarla taratıldıklarında kullanıcıları ürününüzün websitesine yönlendirir.

 • SMS Mesajları

Mobil cihazlara iletilen SMS mesajları, markanızın kampanyaları ve ürününüzle ilgili son gelişmelerden kullanıcılarınızın kısa sürede haberdar olmasını sağlar.

 • Pop-up Reklamlar

Pop-up reklamlar, mobil pazarlamacılığın araçlarından biridir ve ürünlerinizin potansiyel tüketicilerin önüne, beklenmedik anlarda düşmesini sağlar.

Mobil Pazarlama Stratejileri Nelerdir?

 • Mobil Uygulamalar

Mobil uygulamalar, mobil pazarlama stratejileri için en etkili platformlardandır. Oyunlardan bilgi alma veya eğlence amaçlı platformlara çeşitlenen mobil uygulamalar üzerinde mobil reklamcılığınızı başlatabilirsiniz. Hedef kitlenizin çevrimiçi geçmişi ve demografik özelliklerini göz önüne alarak seçeceğiniz mobil uygulamalar, mobil pazarlamacılığınız için doğru alanı oluşturur.

 • Kısa Mesaj Pazarlaması

Çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarının yükselişine rağmen, kısa mesajlar halen mobil iletişimin kaçınılmaz araçlarındandır. Dolayısıyla, kısa mesaj pazarlaması, mobil pazarlamanız için doğru strateji alanını oluşturur. Markanızın eski kullanıcıları, veya sizden mesaj almaya izin vermiş potansiyel müşterilerinize iletilecek kısa mesajlarla basit ve etkili bir pazarlama stratejisini başlatabilirsiniz.

 • Konum Tabanlı (GPS) Pazarlama

Konum tabanlı pazarlama, mobil pazarlamanın en önemli stratejilerinden biridir. Mobil cihazların GPS fonksiyonundan faydalanan konum tabanlı pazarlama, hedef kitlenize doğru zaman ve yerde ulaşmanızı sağlar. Kullanıcıların konum bilgisinin takibiyle, onlara yakın olan noktalarda ürünlerinizi öne çıkarabilirsiniz.

 • Kişisel Alan Pazarlaması

Kişisel alan (Proximity) pazarlaması, konum tabanlı pazarlamanın yollarından biridir. Potansiyel müşterilerinizin nerede olduğunu saptamak, ve ürün tanıtımınızı doğru zamanda öne çıkarmak için mobil cihazların Bluetooth özelliğinden faydalanır. Mobil cihazlara gönderilen sinyaller ile, seçtiğiniz bölge çevresindeki kullanıcıların reklamlarınızı görmeniz sağlanır.

 • Sosyal Medya Pazarlaması

Birçok sosyal medya kullanıcısı, sosyal medya kanallarına mobil cihazları üzerinden ulaşmaktadır. Bu da mobil pazarlamada öne geçmek için sosyal medya kanallarına hakimiyeti kaçınılmaz kılar. Instagram, Twitter, YouTube gibi sosyal medya kanalları üzerinde vereceğiniz reklamlar markanızın kapsama alanına giren hedef kitlenize kolayca ulaşmanızı sağlar.

 • Uygulama İçi Pazarlama

Display reklamlardan video reklamlara, ve bölüm geçişlerinde kullanılan ara reklamlara dek çeşitlenen uygulama içi reklamlar, mobil pazarlama için önemlidir. Uygulama içi pazarlama, mobil uyumlu uygulamalar aracılığıyla, kullanıcıların çevrimiçi geçmişlerini göz önünde bulundurarak marka bilinirliğinizi artırmanızı sağlar.

Mobil Pazarlamanın Geleceği

Bilginin çok daha hızlı yayıldığı, anda kalmanın ve gündemi takip etmenin kaçınılmaz hale geldiği çağımızda mobil cihazlar her kesimden kullanıcı için gerekli hale gelmiştir. Hem iletişimde kalmayı hem haber almayı zaman ve mekandan bağımsız, pratik ve ulaşılır hale getiren mobil cihaz ve uygulamaların kullanımı günden güne yaygınlaşmaktadır. Buna paralel olarak gelişen teknoloji sayesinde mobil cihazların kullanım kapsamları da genişleyerek daha fazla kullanıcıya hitap edecek hale gelmektedir.

Mobil cihazların yükselişi, mobil platformları da reklamcılık için kaydadeğer bir pazar haline getirmiştir. Bu pazar, mobil trendlerin yükselişine paralel olarak, günden güne markalar arası rekabet üzerindeki etkisini artırmaktadır. Reklamcılığı hızlı, ulaşılır ve pratik kılan mobil pazarlama, markalara çağın ihtiyaçlarına uygun stratejik çözümler sunmaktadır. Kendini sürekli yenilemesi sebebiyle de mobil pazar, gelecek temelli stratejiler için de güvenilir bir alan olarak ortaya çıkmaktadır.

Hedef kitlenizi belirlemeyi, doğru yer ve zamanda ona hitap etmeyi, marka bilinirliğinizi artırmayı ve kullanıcıları potansiyel müşterilere çevirmeyi geleneksel pazarlama metodlarına göre çok daha kolay ve hızlı bir şekilde üstlenen mobil pazarlama, günümüzde olduğu gibi gelecekte de sıkça tercih edilmeye devam edecek.

Mobil Pazarlama Ajansı Fiyatını Etkileyen 5 Faktör

 • Hedef Kitlenin Boyutu

Mobil pazarlama ajansları hedef kitlenizi belirlemek için lokasyon ve demografi bazlı verilerden yararlanır. Bu veriler, reklam kampanyanızın doğru adrese ulaştığından emin olmanız adına kritiktir. Tanıtımlarınız ile ulaşmak istediğiniz hedef kitlenin boyutu, mobil pazarlama ajansı fiyatını etkileyebilir. Reklamınızın daha fazla kişinin önüne çıkmasını istediğiniz taktirde mobil pazarlama hizmetine ayırmanız gereken bütçe de artabilir.

 • Ajansın Müşteri Çeşitliliği ve Bilinirlik

Kimi ajanslar daha küçük bir uzman grubuyla spesifik markalara hizmet verirken, daha kalabalık ajanslar geniş bir ekiple aynı anda daha fazla markaya hizmet verir. Ajansınızın birlikte çalıştığı markaların çeşitliliği, lokal ve/veya uluslararası pazardaki bilinirliği gibi unsurlar fiyatlandırmayı etkileyebilir.

 • Reklam Araçlarının Kapsamı

Mobil pazarlama, uygulama-içi reklamlardan QR kodlara ve mobil-uyumlu websitelere dek birçok araç üzerinden reklam kampanyaları yürütür. Markanızın tanıtımı için seçeceğiniz reklam araçlarının sayısı, mobil pazarlama ajansının hizmet fiyatını doğru oranda etkiler.

 • Pazarlama Hizmetinin Kapsamı

Kimi zaman markalar ajanslardan mobil reklamcılık sürecinin tamamından değil, belli bir kısmından sorumlu olmasını talep edebilir. Örneğin mobil reklam içeriklerini marka ekibinizden bir içerik yazarı üstlenirken mobil ölçütlerin takibi mobil pazarlama ajansındaki veri uzmanına bırakılabilir. Mobil pazarlama ajansından talep edeceğiniz hizmetin kapsamı fiyatlandırmayı etkiler.

 • Pazar İçi Rekabet

Mobil pazarlamanın son yıllardaki yükselişine paralel olarak mobil pazar, markalar ve ajanslar arası rekabetin yoğunlaştığı bir alan haline gelmektedir. Mobil pazarlama ajansınız, hizmet fiyatlandırmasını pazar içi rekabet, rakip markaların maliyet ve kazançları gibi unsurları göz önünde bulundurarak belirleyebilir.

İstanbul'dakiEn İyi Mobil Pazarlama Ajanslarının Fiyat Tablosu

Ajans

Ortalama Fiyat

Boomerang İstanbul

10000+

Purplemurple

10000+

Markis Creative

10000+

Monucube

10000+

Clockwork

10000+

Multiplayer Agency

10000+

Piktus Creative

10000+

Scope Digital

10000+

Save As Digital

10000+

Wookweb Creative

10000+

Mobil Pazarlama Ajansında Kimler Çalışır ve Görevleri Nelerdir?

Mobil pazarlama ajansı, mobil reklamcılığın farklı dallarında uzmanlaşmış profesyonellerden oluşur. Markaların imaj yönetimini kontrol altında tutmak, doğru kitleye ulaşarak marka bilinirliğini ve satışları artırmak için ajans bünyesindeki uzmanlar etkili stratejiler çizer. Bir mobil pazarlama ajansında çalışan profesyoneller ve görevleri aşağıdaki gibidir:

 • Kreatif Direktör

Bir mobil pazarlama ajansında kreatif direktör, pazarlama stratejisinin kurgulanmasından yürütülmesi ve takibine varan süreci kontrol altında tutar. Ajans bünyesindeki diğer profesyoneller arası iş bölümünün yapılması, süreç yönetimi ve ekibin rehberliğinden sorumludur.

 • Marka Uzmanı

Marka uzmanı, markaların imaj yaratımı ve yönetiminden sorumludur. Bu doğrultuda marka bilinirliğini artıracak doğru mobil pazarlama stratejisinin hayata geçirilmesi de sorumlulukları arasındadır.

 • İçerik Planlama Uzmanı

Mobil pazarlama ajansında çalışan içerik planlama uzmanı, marka adına hazırlanan mobil uyumlu reklamların içeriğinden sorumludur. Mobil pazar içi içerik trendlerinin takibini sağlar ve bu trendere uygun içerik planları hazırlar. İçeriklerin hedeflenen marka imajına uygun ve hedef kitlenin ilgisini çekecek şekilde üretilmesini sağlar.

 • Mobil Pazarlama Uzmanı

Mobil pazarlama uzmanı pazarlama stratejisinin teknik tarafından sorumludur. Hizmet verilen marka için pazar analizi ve hedef kitlenin tespitini yürütür, markanın mobil pazarda görünürlüğünü artıracak stratejilerin hayata geçirilmesini sağlar. Mobil pazarlama kaynaklarını takip ve denetim altında tutar.

 • Metin Yazarı

Metin yazarı, içerikler içi metinlerin yazımından sorumludur. Bir mobil pazarlama ajansı bünyesindeki metin yazarı içeriğin mobil pazarlama diline uygun olduğundan emin olur; hedef kitlenin ilgisini kısa sürede tanıtılan ürün veya servise çekmeyi hedefler.

 • Art Direktör

Art direktör, mobil pazarlama ajansı tarafından hayata geçirilen reklam kampanyasının görsel tarafından sorumludur. Görsel dilin yaratılması ve bu dilin hedeflenen marka imajıyla uyumlu, hedef kitle için ilgi çekici kalmasını sağlar.

 • Grafik Tasarımcı

Grafik tasarımcı, art direktör ve ajansın görsel ekibi tarafından belirlenen fikirlerin görsel olarak hayata geçmesini sağlar. Mobil kanallar üzerinde video, uygulama-içi veya mobil uyumlu websitesi üzerinde verilecek reklamların dizayn ve tasarımını üstlenir.

 • Videographer

Videographer, reklam kampanyasında kullanılacak video içeriklerinin üretimi, çekimi, kurgulanması ve düzenlenmesinden sorumludur.

 • Müşteri Temsilcisi

Müşteri temsilcisi, ajans ve müşteri markalar arasında köprü görevi görür. Aynı zamanda marka adına sunulacak müşteri hizmetleri kanalının takibinden de sorumludur. Böylece ajans, markalar ve markaların müşterileri arasındaki iletişim zincirini yönetir.