HBO’dan Yeni Mini Dizi Mosaic’in Tanıtımı İçin İnteraktif Uygulama

HBO’dan Yeni Mini Dizi Mosaic’in Tanıtımı İçin İnteraktif Uygulama

HBO’nun yeni başlayacak olan mini dizisi Mosaic için geliştirdiği  interaktif uygulama, her bir karakteri izleyicilerle tanıştırıyor. 

Oscar ödüllü Steven Soderbergh’in yönetmen koltuğuna geçtiği HBO yapımı Mosaic, Ocak 2018’de yayınlanmaya başlanacak. 6 bölümden oluşan dizinin tanıtımı için interaktif bir uygulama geliştirme yolunu seçen HBO, izleyiciyi hem karakterlerle tanıştırmak hem de karmaşık olay örgüsünü her bir karakterin bakış açısından göstermek istiyor.

Ocak ayına kadar izleyiciyi bekletmeden, dizinin karakterlerini tanımasına fırsat veren iOS uygulaması, yalnızca karakter tanıtımıyla yetinmiyor. Kullanıcılar, bir karakter seçip onun bakış açısı ve deneyimleri üzerinden sonuçları değişen tercihler yapabiliyor. Kullanıcıların büyük resmi görmesini sağlayan interaktif hikaye anlatımı, onların karakterle bağlantı kurarak, dizi boyunca yaşadıkları deneyimleri görebilmesini sağlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Harry Potter’ın Artırılmış Gerçeklik Oyunu 2018’de Oyuncularla Buluşacak Markaların 10 Kasım Temalı Reklam Filmleri →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.