İstanbul Web Tasarım Firmalarından Teklif Alın

Web Tasarım Ajansları Rehberi. İstanbul lokasyonlu Web Tasarım Ajansları İletişim Bilgileri.

Ajansınızı dakikalar içinde bulun, karşılaştırın.
Ücretsiz fiyat teklifleri alın.
Ücretsiz 5 Teklif Al
Ayın Ajansı
Öne Çıkan Ajans

İstanbul En Büyük Web Tasarım Ajansları

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı profesyonel freelancer web tasarımcıları veya web tasarım ajansları tarafından yapılır. Aynı zamanda, kullanıcıların başlangıç seviyesi web siteleri tasarlamaları için web sitesi tasarım platformları da mevcuttur. Web siteleri markaların sanal dünyada varlıklarını oluşturup kabul ettirebilmelerinde büyük bir rol oynar. Web tasarımcıları veya web tasarım ajansları web sitelerinin görünümünün tasarlanması ve kullanılırlığının kullanıcıya uygun şekilde optimize edilmesini sağlayan bir alandır Web tasarımı alanının içinde web sitesinin estetiğinin düzenlenmesi, içeriğin web sitesine ve kullanıcıya uygun hale getirilmesi,kullanıcı arayüzü(UI) ve kullanıcı deneyiminin ayarlanması (UX) bulunur. Kullanıcı deneyimi(UX) içinde genel olarak web sitesindeki kullanıcı deneyimini iyileştirmek bulunur. Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için siteye hızlı ve etkin bir erişim sağlanmalı ve sitedeki arayüzü kullanıcının daha kolay adapte edeceği bir hale getirilmeli. Tasarım estetiği bölümünde ise web sitesinin kullanıcılar için daha çekici hale gelmesi hedeflenir. Ayrıca, web sitesinin SEO uyumluluğu olması da web tasarımın önemli bir etkenidir. Web sitesi tasarımı sitenin arama motorlarında daha üst başlıklarda çıkmasını sağlamalıdır.

Web Tasarım Ajansı Nedir?

Web tasarım ajansı müşterilerine web sitesi tasarımı, web sitelerini SEO için uygun bir şekilde güncelleme, web sitesi yönetme konularında markalara yardım eden ajanslardır. Web tasarım ajanslarının sorumlulukları arasında şirketlerin marka değerlerine uygun bir şekilde web sitesi tasarlayarak çevrimiçi görünürlüklerini arttırma, markaların web sitelerine düzenli bakım yaparak olası kullanıcı şikayetlerini önlemek, web sitesindeki içerikleri markalara uygun şekilde düzenleyip yeni içerikler eklemek ve markaların web sitelerini SEO için uygun şekilde düzenlemek bulunur.

Web Tasarım Ajansı Ne İş Yapar?

Bu ajanslar özelleştirilmiş web siteleri tasarlayıp geliştirerek müşterilerinin çevrimiçi varlığına katkıda bulunurlar. Müşterilerinin marka kimliği ve hedef kitlelerini yansıtacak web siteleri tasarlayarak marlarkalarının kendilerini daha rahat ifade etmesine olanak sağlarlar. Ayrıca, müşterilerine web sitelerindeki içeriklerini SEO için uygun hale getirerek veya güncellemek için yönetim sistemleri(CMS) kullanarak yardımcı olurlar. Markaların web sitelerinin düzenli bakımını yaparlar ve bu bakım kullanıcıların web sitesi hakkında herhangi bir sorun yaşama olasılığını azaltır.

Web Tasarım Ajanslarının İşletmeler İçin Önemi ve Etkisi

Web tasarım ajanslarının markalar ve şirketler için etkisi büyüktür. Web tasarım ajansları markaların web sitelerinin tasarımlarını güncelleyerek potansiyel hedef kitlelerinin ilgisini çekmesini ve çevrimiçi bilirliğinin artmasını sağlarlar. Markaların web sitelerine profesyonel bir görünüm verilmesi kullanıcılar tarafından markanın daha çok ciddiye alınmasını sağlayarak markanın daha güvenli ve erişebilir bir görünüm çizmesine yardımcı olur. Kullanıcı deneyimlerini(UX) geliştirerek web sitenizin kullanıcılar tarafından nasıl görünüp algılandığını iyileştirirler. Web sitelerine kullanıcı dostu bir profil çizerler ve içinde daha kolay gezilebilir bir hale getirirler. Son olarak, markanızın dijital pazarlama stratejileri için web sitenin tasarımı büyük bir önem taşımaktadır. Size sosyal medya yönetimi,içerik ve e-pazarlama gibi bir çok dijital pazarlama alanında kullanabileceğiniz hizmetler sunarlar.

Web Tasarım Ajanslarının Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

 • Web Sitesi Tasarlama

Ajanslar müşterilerin marka kimliğine uygun web siteleri tasarımları sunarlar. Bu web sitesi tasarımları markaların kimliklerine özgün ve estetik bir portre çizerek kullanıcıların markaları daha iyi tanımasına yardımcı olur.

 • Web Sitesi Geliştirme

Tasarımın işlevsel bir hale gelmesi için teknik geliştirme süreci gerekir. Bu süreçte web sitesinin işleyişi ve arayüzü geliştirilir. Teknik olarak ortaya çıkan hatalar düzeltilir.

 • Mobil Uyumluluk

Mobil uyumlu tasarımlar sağlamak web sitesi tasarlayan ajansların önde gelen sorumluluklardan biridir. Web sitesinin farklı cihazlardan ulaşılabilir olması üzerinde çalışırlar. Kullanıcı deneyimini etkileyen en önemli unsurlardan biri web sitesine mobilden düzgün ve hızlı bir şekilde ulaşılabilmesidir.

 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Web sitesinin arama motorlarında çıkan arama sonuçları üzerinde önde çıkmasını sağlamak bu ajansların görevleri arasında yer alır. SEO stratejilerini kullanarak çalıştıkları markanın web sitesinin arama motorlarında önde çıkmasını sağlarlar ve bu durum üzerinde çalışılan web sitesinin organik ziyaretçilerini arttırır.

 • Dijital Pazarlama

Web tasarım ajansları dijital pazarlama stratejileriyle web sitelerinin sanal dünyadaki görünürlüğünü arttırmaya çalışır. Sosyal medya yönetimi, reklam kampanyaları ve içerik düzenleme aracılığı ile olabilir.

 • Analiz ve İnceleme

Web tasarım ajansları web sitelerininin hedef kitlesine ne kadar ulaştığını düzenli olarak izler veya izlemek için gereken araçları şirketinize sağlar.

İstanbul’da Web Tasarım Ajansıyla Çalışmanın 5+ Avantajı

İstanbul’da web tasarım ajanslarıyla çalışmanın birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan en iyi şekilde faydalanmak için Dijital Ajanslar bünyesindeki ajanslarımızı inceleyebilirsiniz.

 • Deneyim ve Uzmanlık

Profesyonel web tasarım ajanslarıyla çalışmanın en büyük avantajlarından biri web tasarım konusunda profesyonel ve hata yapma payını en aza indiren insanlarla çalışmaktır. Bu ajanslar sayesinde web sitenizi tasarlarken veya sonrasında bir sıkıntıyla karşılaşma imkanınız azalır.

 • Yerel Pazar Hakkında Bilgilendirilme

İstanbuldaki ajanslar ülkenin demografik yapısını daha iyi analiz etme şansına sahiptir. Bu yüzden ülkedeki tüketicinin davranışlarını daha iyi anlayarak markanıza dijital pazar stratejileri konusunda daha çok yardımcı olurlar.

 • İletişim Kolaylığı

İstanbuldaki ajansların avantajlarından biri de markayla aynı kültür ve aynı demografik yapıda birleştiği için iletişim kolaylığı sağlamasıdır. İletişim kolaylığı markanız için bir çok fırsatın çıkış noktası olabilir. Ayrıca birlikte hazırlanacak projedeki ekiplerin performansı ve proje süreci, ekipler arası iletişim kolaylığına bağlıdır.

 • Yaratıcı Çözümler

İstanbuldaki web tasarım ajansları markanızın kimliğini ve değerlerini yansıtan yaratıcı ve özgün tasarımlar gerçekleştirirler. Yaratıcı web sitesi tasarımları markanızın çevrimiçi görünürlüğünü arttırarak organik ziyaretçi trafiğini artırır.

 • Teknolojik Altyapı

İstanbul teknolojik altyapısı gelişmiş bir şehir olarak web tasarım ajansları son teknolojik altyapılarını web sitelerini geliştirmek için kullanılır.

İstanbul’da Web Tasarım Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Konu

İstanbul’da web tasarım ajansı seçerken dikkat etmeniz gereken 4 konuyu sizin için listeledik.

 • Referanslar

İstanbul’daki web tasarım ajanslarının daha önceki müşterilerin geri bildirimlerini analizlemek ve bu analizler doğrultusunda bir hareket planı yapmak markanızın web sitesi için büyük bir avantaj sağlar. Ajansın kalitesi ve uzmanlığını portföyünü inceleyerek anlayabilirsiniz.

 • Bütçe ve Maliyetler

Ajansın hizmet ücreti de ajansımızı seçerken dikkat edilmesi gereken faktörlerden biridir. Şirketinizin web tasarımına ayıracağı bütçeyle web tasarım ajansınızın doğru orantıda ilerlemesi çok önemlidir. Eğer bütçenize uygun bir web tasarım ajansı ile anlaşmazsanız sonraki süreçte zorlanabilirsiniz. Bu yüzden, başta ajansınızın size teklif ettiği bedelle şirketinizin web tasarım için ayırdıkları bütçenin uyuşması çok önemlidir.

 • İletişim ve İşbirliği

Ajansınızla markanızın iletişiminin uyuşması çok önemli bir faktördür. Ajansların markanın kimliğini anlaması ve web sitesini bu anlayışa göre tasarlaması markanın çevrimiçi bilinirliğini etkileyen faktörler arasında yer alır.

 • SEO Hakkındaki Bilgileri

SEO şirketlerin sanal dünyadaki bilinirliklerinin artması için büyük önem taşır. Şirketiniz web sitesindeki içeriklere SEO uyumlu uygun anahtar kelimeleri kullanarak arama sonuçlarında üstte çıkar. Böylece, şirketiniz organik ziyaretçi kitlesini artırabilir.

Web Tasarım Ajansı Fiyatını Etkileyen 5 Faktör

 • Web Sitesinin Eklenti ve Özellikleri

Web sitesinde ne kadar çok eklenti talep ederseniz arayüzü tasarlamanın zorluğu o kadar artar ve ajanslar sizin projeniz üstünde daha fazla zaman ve efor harcamak zorunda kalır. Bu durum verilen hizmet için ücret artışına sebeb olur.

 • Proje Kapsamı

Web tasarım ajanslarının sizin firmanız için tasarladıkları projenin özgünlük ve orijinalliğine göre verdikleri ücret aralığı değişir. Proje ne kadar karışıksa ajansın projeye o kadar zaman ayırması gerekir ve bu durum size verdikleri ücrette artışa neden olabilir.

 • Tasarım Ekibi ve Yetenekleri

Tasarım ve yazılım ekibi sektör içinde bilinen ve kalifiye olan bir ajansla çalışmak isterseniz o ajansın sizden talep ettiği ücret başka bir ajansın talep ettiği ücretten daha fazla olacaktır çünkü ajans seçerken teknolojik ekipmanın yanında çalışacağımız ve projeyi tasarlayacak insanları da seçeriz.

 • Ek Destek ve Bakım Hizmeti

Seçtiğiniz ajanstan aynı zamanda ek destek ve web sitesi bakımı hizmeti de talep edebilirsiniz. Her sektörde olduğu gibi web tasarım sektöründe de ek bir hizmet talep etmek ek ücret talebine neden olur.

 • İçerik Oluşturma ve Düzenleme

İçerik yönetim sistemi (CMS) ihtiyaçları da verilen hizmetin ücretini artıran en önemli faktörler arasında yer alır. Daha karmaşık ve özgün CMS için daha büyük ücretler talep edilir. Aynı zamanda, web sitesinde var olan içeriklerinin düzenlenmesi de ek ücret talep edilebilecek hizmetler arasına girer.

Web Tasarım Projelerinde Olması Gereken 6 Özellik

 • SEO Dostu Yapı

Tasarlanan web sitesinin sürekli değişen SEO algoritmasına uygun olması projelerde kesinlikle olması gereken bir özelliktir. Web sitesi uygun anahtar kelimeler, URL yapıları ve metalarla tasarlanmalıdır ve düzenli değişen arama motoru optimizasyonunun algoritmasına göre sürekli güncellenmelidir.

 • Kullanıcı Dostu Tasarım

Tasarlanan web sitesinin arayüzünün kullanıcılar için kolay anlaşılabilir ve hızlı olması çok önemlidir. Web sitesi kullanıcılar rahatça ve takılmadan gezinmesini sağlamalıdır.

 • Mobil Uyumlu Tasarım

Web sitesinin tasarımı siteye erişilebilecek herhangi bir cihazla uyumlu olmalıdır. Kullanıcılar istedikleri anda web sitesine hızlı ve kolay bir yoldan ulaşmalıdır.

 • Sosyal Medya Entegrasyonu

Web sitesinde markanın sosyal medyaya erişim butonları bulunmalı ve düzgün çalışmalıdır. Aynı zamanda, markanın sosyal medyalarından web sitesine hızlı bir erişim imkanı sunulmalıdır.

 • Güvenlik

Web sitesi kullanıcılarının kişisel bilgilerini koruyacak ve çalınmasına olanak vermeyecek şekilde geliştirmelidir. Kullanıcılarının bilgilerinin korunmasının sağlanması için güvenlik duvarları, SSL sertifikaları ve sürekli güncellenen güvenlik yazılımlarından yardım alınabilir.

 • Erişilebilirlik

Tasarlanan web sitesi duyu organlarından hepsini kullanamayan insanlar için de erişilebilir olmalıdır. Bu erişilebilirlik sesli okuyucular, işaret dilinde sitenin kısa bir tanıtımını yapan videolarla mümkün olabilir.

5 Adımda Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarımında başlangıç adımı olarak hedefleri belirlememiz gerekir. Tasarlanacak web sitesinin amacı, potansiyel hedef kitlesi, olması gereken içerikler ve bu içeriklerin işlevleri belirlenerek başlanabilir. İkinci adım pazar analizi ve incelemesine ayrılmalıdır. Markanızın girdiği pazarda rakip incelemesi yapılmalı ve hedef kitlenizin ilgisini nelerin çektiği incelenmelidir. Bu etaplardan sonra, tasarım konsepti oluşturarak tasarım sürecine başlanır.

Bu aşamada renk paletleri, görsel ögeler ve kullanıcı arayüzü(UI) seçilir. Ardından tasarımın genel görünümü gelir. Ana sayfa ve alt sayfalar bu etapta tasarlanır. Daha sonra prototip oluşturulur. Bu prototip kullanıcı için web sitesinin işlevselliğini test eder. Prototip düzgün çalışıyorsa sitenin içeriği oluşturulur ve daha sonra entegre edilir. Ardından yapılan web sitesi tasarımı yazılımcılar tarafından işlevsel ve etkin bir web sitesine dönüştürülür. CSS, HTML ve JavaScript gibi çevrimiçi teknolojileri kullanılır. Bunlarla birlikte web sitesinin gerekli test ve kontrol süreçleri tamamlanarak SEO optimizasyonu stratejileri belirlenir ve mobil uyumluluğu duyarlı tasarımlar kullanarak geliştirilir. Son olarak, web sitesi yayına koyulmaya ve kullanıcıya sunulmaya hazır hale gelir. Düzenli olarak bakımı yapılır ve gerekli güncellemeler sağlanırsa web sitesi markanın kimliğini yansıtmaya uzun süre devam eder.

Web Tasarımcı ve Web Tasarım Ajansı ile Çalışmanın Arasındaki 3 Fark

Freelancer tasarımcılarla çalışmak ve web tasarım ajanslarıyla çalışmanın farkları vardır. Kendiniz için en uygun olan bu farkları düzgün bir şekilde değerlendirerek markanıza uygun en doğru seçeneği seçmektir.

 • Ekip ve Uzmanlıkları

Freelancer tasarımcıların bir veya birkaç uzmanlığı vardır. Bu uzmanlıklar tasarımcıların web sitesinin tasarımını o alanda üst düzey bir şekilde geliştirmesini sağlar. Web tasarlama ajansları ise her biri farklı konuda uzman olan tasarımcılardan oluşan bir ekiple çalışır.

 • Deneyim

Freelancerlar web tasarım hakkındaki belirli konularda büyük bir deneyime sahiptirler. Ajanslarda çalışan tasarım ekibin her biri farklı projeler ve sektörlerde deneyime sahiptirler. Bu durum projenizde çıkabilecek olası sorunların hızlı bir şekilde çözüme ulaştırır.

 • Zaman

Web tasarım ajanslarının arkasında tasarımın farklı alanlarında çalışan bir ekip bulunur. Bu ekip projenin hızlı şekilde yapılmasını sağlar.Büyük ve karmaşık projelerde ise projeye harcanılan zaman projenin günceli zamanında yakalaması için çok önemli bir faktördür.

Kurumsal Web Tasarım Nedir ve Neden Önemlidir?

Kurumsal web tasarımı bir şirketin veya bir markanın çevrimiçi varlığını gösteren web sitelerini tasarlar ve web sitelerinin güncellemelerini yapar. Tasarladıkları web siteleri ise markaların kimliğinin inşa edilmesi ve dijital varlığının geliştirilmesinde büyük bir etkiye sahiptir. Ayrıca, kurumsal web tasarım işletmelerin ürün ve hizmetlerinin tanıtımı, dijital pazarda bilinirliklerini korumaları ve web sitelerinin organik kullanıcı trafiğini artırması açısından da çok önemlidir. İyi bir kurumsal web sitesi markanıza rakipleri arasında büyük bir avantaj sağlar ve markanız için kurumsal bir web sitesi tasarlamak veya tasarlatmak markanızın büyümesi için büyük bir adımdır.

Profesyonel Web Tasarım Nedir ve Neden Önemlidir?

Profesyonel web tasarım bir şirketin web sitesinin profesyoneller tarafından tasarlandığı, kurgulandığı, yayınlandığı ve bakımlarının yapıldığı sürecin tamamını ifade eden bir terimdir. Bu durum, bir şirketin veya freelancer çalışan bir bireyin web sitesini tasarlarken gelişen sürecin profesyonelce yapıldığı anlamına gelir. Aynı zamanda, profesyonel web tasarım kullanmak çok önemlidir çünkü profesyonel web tasarım sayesinde çevrimiçi kullanıcıların markaya karşı ilk izlenimleri pozitif olur. Buna ek olarak, profesyonellik sayesinde marka iyi temsil edilir ve kullanıcılar kullanıcı dostu bir arayüzle karşılaşır. Son olarak, profesyonel tasarım sayesinde web sitesinin mobil uyumluluğu, SEO optimizasyonu ve güvenliği hakkında şüphe etmeye gerek kalmaz.

İstanbul’daki En İyi Web Tasarım Ajanslarının Fiyat Tablosu

Ajans Ortalama Fiyat
Mediaclick 7500+
Assa Digital & Creative 7500+
Adegg Digital & Creative Reklam Ajansı 7500+
Ahtapot Sosyal Medya Dijital Ajans 7500+
Asmakat Medya Dijital Medya Ajansı 7500+
Bcworks Dijital Ajans İstanbul 7500+
BUZZ 7500+
CRM Medya Dijital Pazarlama ve SEO Ajansı 7500+
Clicks'us Digital İstanbul 7500+
Clockwork Dijital Ajans İstanbul 7500+

Web Tasarım Ajansında Kimler Çalışır ve Görevleri Nelerdir?

 • Web Tasarımcılar

Tasarlanan web sitesinin görselliği ile ilgilenen, görsellik konusunda uzmanlaşmış kişilerdir. Web sitesinin genel görünümüne karar verirler. Genel görünüme ait renk şablonlarını, tipografiyi ve diğer görsel ögeleri oluştururlar. Ayrıca, kullanıcı memnuniyeti için çok önemli olan kullanıcı arayüzü (UI) geliştirirler.

 • Web Geliştiricileri

Web sitesinin teknik yapısıyla ilgilenen yazılımcılardır. Web teknolojileri kullanarak web sitesini geliştirir ve işlevselliğini sağlarlar. Geliştiriciler sayesinde web sitesi düzgün çalışır.

 • İçerik Yazarları

İçerik yazarları tasarlanan web sitesinin SEO için uygun şekilde içeriklerini yazar veya güncel SEO için uygun şekilde var olan içerikleri günceller. SEO için uygun kullanıcıların dikatini çekecek etkili ve orijinal içerikler üretirler.

 • SEO Uzmanları

SEO için uygun anahtar kelime ve URL yapıları analizi yaparlar. Web sitesinin arama motoru sonuçlarında daha üstte görünmesi için SEO optimizasyonu yaparlar.

 • Proje Yöneticileri

Projenin ne kadar sürede tamamlanacağını planlar ve denetlerler. Müşteriyle iletişimi sağlayarak projenin zaman çizelgesini ayarlar ve müşterinin verdiği bütçeyi yönetirler. Kısaca, iş takibini sağlayarak web sitesi tasarım projelerini yönetirler.

 • Test Uzmanları

Web sitesini farklı cihazlarda test ederek projenin mobil uyumluluğunu denetlerler. Yazılım veya tasarımdaki hataları tanımlar ve değiştirilip düzeltilmesini sağlarlar. Web sitesinin sorunsuz çalışması için çalışırlar.

 • Performans Uzmanları

Web sitesinin organik kullanıcı trafiğini denetlerler. Ziyaretçi istatistikleri, dönüş oranları kullanıcı eğilimleri hakkında bilgi sağlamak için analitik araçlar kullanırlar. Buldukları ve çıkardıkları veriler web sitesinin optimizasyonu için markaya yardımcı olur.