Dijital Reklam Ajanslarından Teklif Alın, Ankara

Ankara'da dijital reklam ajansı mı arıyorsunuz? En iyi ajansları sizin için bir araya getirdik.

Ajansınızı dakikalar içinde bulun, karşılaştırın.
Ücretsiz fiyat teklifleri alın.
Ücretsiz 5 Teklif Al
Ayın Ajansı
Öne Çıkan Ajans

Ankara En Büyük Dijital Reklam Ajansları

Dijital Ajans Rehberi

Ankara yakınlarındaki Dijital Reklam Ajansları keşfedin

Dijital Reklam Ajansı Nedir?

Dijital reklam ajansı, adı üzerinde anlaşılabileceği gibi reklamı bize dijital kanallar üzerinden iletmeyi amaçlayan bir ajanstır. Peki neden dijital reklam ajansı? Çünkü dijital dönüşüm çağı sosyal ilişkilerimizden alışveriş alışkanlıklarımıza kadar birçok şeyi dijitale taşımamızı sağladı. Dijital reklam ajansı da hayatımızın online platformlara taşınması sürecinin bir yansıması olarak ortaya çıktı. Pekçoğumuz için dijital ve sosyal medya araçları artık iletişimin ana aracı. İnternet siteleri ve sosyal medya gibi dijital kanallar ilişkilerimizin ve market alışverişinden gezilecek yerlere kadar günlük hayatta verdiğimiz büyük küçük birçok kararın merkezinde. Reklam ajansları da bu köklü ve etkili değişim sürecine dahil olarak “dijital reklam ajansı” olarak kendilerini ve yöntemlerini yenilediler.

Esasında reklam kitle iletişim araçlarını kullanarak bir ürünün, markanın veya hizmetin halka tanıtılmasını ve satın alınmasını amaçlayan bir medya türüdür. Daha önceleri reklam ajansları bu misyonlarını gazete, dergi, billboard, radyo ve televizyon kanalları üzerinden gerçekleştirmeyi amaçlıyordu. Geleneksel anlamda bir reklam televizyon, gazete, dergi gibi kısıtlı bir kanal üzerinden hedef kitleye ulaştığı için yaratıcılık ve dikkat çekicilik reklamın temel objektifiydi. Günümüzdeyse hala geleneksel reklam araçları kullanılsa da artık reklamın büyük bir kısmı dijital medya kanalları üzerinden üretiliyor ve iletiliyor. Benzer bir şekilde yaratıcılık ve dikkat çekicilik her zaman reklamın amacı olsa da dijital reklam araçları akımlar ve güncelliği de ön plana çıkarıyor. Bu bağlamda dijital reklam ajansı güncel ve dijital kanalları kullanarak reklamcılığın hedefini farklı ve yeni araçlar ve güncellenmiş objektifler üzerinden gerçekleştiren bir yapıdır.

Ankara’da Dijital Reklam Ajansı Ne İş Yapar?

Dijital reklam ajansı aslında bir reklam ajansı ne yaparsa onu yapar; dijital reklam ajansının hedefleri neredeyse geleneksel reklam ajansıyla birebir aynıdır. Dijital reklam ajansları, var olan veya yeni çıkan bir ürünü, hizmeti veya markanın kendisini halka tanıtmayı ve hedef kitleyi müşteri haline getirmeyi amaçlar. Bu amaç doğrultusunda yaratıcı ve dikkat çekici, ses uyandıran reklam çalışmaları oluşturmak esastır. İyi bir reklam kampanyası rekabet avantajlarının ve marka imajının altını çizer ve hedef kitleye iletir. Dijital reklam ajansı yaratıcılığı, rekabet avantajını ve konumlandırmayı göz önünde bulundurur. Elbette hedefleri aynı olsa da kullanılan ana aracın geleneksel medya kanallarından dijital medya araçlarına araçlarına dönüşmesi bir dijital reklam ajansının yaptığı çalışmaları da genişletir. Reklam kampanyasını geleneksel reklam ajansları gazete, billboard ve dergi gibi medya kanalları üzerinden iletirken dijital reklam ajansları bu kanalları kullanır:

 • Google Reklamları
 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
 • YouTube Reklamları
 • Instagram ve Tiktok Uyumlu Reklam İçeriği Üretimi
 • Sosyal Medya Yönetimi ve İşbirlikleri

Görebileceğimiz üzere dijital medya araçları geleneksel medya araçlarından daha kapsamlı ve daha çeşitli reklam kampanyaları oluşturabilir. Reklam sadece dikkat çekici bir slogan ve görselden öteye ses, müzik, yazı, metin, içerik, görsel yenilik ve kompozisyon gibi farklı öğeleri kullanır.

Ankara’da Dijital Reklam Ajanslarının İşletmeler İçin Önemi ve Etkisi

Dijital reklam ajanslarıyla çalışmak işletmeler için birçok açıdan önemli ve etkilidir. Dijitalleşen dünyada başarının kilit noktasının dijital dönüşüme adapte olmak olduğunu unutmamalısınız. Eğer bir ürünü veya hizmeti istediğiniz hedef kitleye ulaştırmayı ve bir marka olarak varlığınızı sürdürmeyi hedefliyorsanız reklamlardan başlayarak dijitalleşme sürecine uyum sağlamayı amaçlamalısınız. Bu nedenle bir dijital reklam ajansıyla çalışmak her marka için oldukça önemlidir. Üstelik dijital medya araçları sayesinde hedef kitlenizle daha samimi ve birebir iletişim imajı oluşturabilir ve market payınızı arttırabilirsiniz. Özellikle sosyal medya kanalları üzerinden yürütülen ve influencer partnerliklerini utilize eden dijital reklam çalışmaları hedef kitlenizin gözünde markanızı çok daha “yakın” bir konuma taşır. Ayrıca dijital reklam ajansları geleneksel reklam ajanslarının ulaşamadığı pozitif sonuçlara çok daha kısa sürede ve çok daha kolay bir şekilde ulaşabilir. Dijital reklam ajansları sayesinde yerel markanızı çok daha az yatırımla global bir pazara açabilirsiniz. Özellike arama motoru optimizasyonu (SEO) ve arama motoru marketing (SEM) odaklı dijital pazarlama çalışmaları global olarak etkin bir sonuç veriri ve yüksek kullanıcı dönüşüm oranı oluşturur. Bunlara ek olarak, dijital reklam ajanslarının çalışmalarının sonuçlarını etkileşim sayıları, ziyaretler ve dönüşüm oranları gibi çok daha somut veriler üzerinden takip edebilirsiniz. En basit örneğiyle, görüntülenme sayısı veya Google Ads verilerini göz önüne alabilirsiniz. Bütün bu farklı unsurlar dijital reklam ajanslarının işletmeler için önemini, etkisini vurgular.

Ankara’da Dijital Reklam Ajanslarının Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Dijital reklam ajansları oldukça çeşitli ve geniş bir yelpazede hizmet sunabilir. Bu hizmetler arama motoru optimizasyonundan sosyal medya içerik üreticiliğine kadar uzanabilir. Sizin için dijital ajansların sunduğu hizmetleri gösteren örnek bir liste oluşturduk:

 • Dijital Reklam Stratejileri
 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
 • SEM (Arama Motoru Reklamı)
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • İçerik Pazarlama
 • E-posta Pazarlama
 • Dijital Reklam Tasarımı
 • Affiliate Pazarlama
 • Veri Analizi ve Raporlama
 • E-ticaret Optimizasyonu
 • Dijital Strateji Danışmanlığı

Ankara’da Dijital Reklam Ajansıyla Çalışmanın 11 Avantajı

Ankara gibi büyük ve aktif bir şehirde dijital reklam ajansıyla çalışmanın sayısız avantajı vardır. Dijital reklam ajansları işinizin, ürününüzün veya sunduğunuz hizmetin belirlediğiniz hedef kitleye daha hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmasını ve geri dönüş sağlamasını amaçlar. Buna ek olarak Ankara’da bir dijital reklam ajansıyla çalışmanın farklı avantajları da vardır.

 • Dijital Pazarlama Uzmanlığı

Ankara yetenek ve donanım açısından oldukça gelişmiş olan birçok dijital pazarlama uzmanının ajanslarda bulunduğu bir şehirdir.

 • Yerel Bilgi ve Kültürel Anlayış

Ankara’da bir dijital pazarlama ajansıyla çalışmak yerel kampanyaların daha etkin ve hızlı sonuç göstermesini sağlar.

 • Hızlı İletişim

Aynı şehirden bir ajansla çalışmak size daha hızlı ve açık iletişim kanalları sağlar.

 • Yüz Yüze İşbirliği

Ankara’da faaliyet gösteren bir firma olarak çalışmayı düşündüğünüz dijital pazarlama ajansıyla yüz yüze iletişime geçebilirsiniz.

 • Bölgesel SEO Uzmanlığı

Ankara dijital reklam ajansları bölgesel SEO konusunda daha iyi bir performans gösterir.

 • Network ve İş Olanakları

Ankara’da faaliyet gösteren bir firma olarak Ankara dijital reklam ajanslarıyla çalışmak size gelecek çalışmalarınız için daha fazla network ve iş olanağı oluşturur.

 • Pazar Trendleri

Ankara bir büyükşehir ve başkent olmanın avantajıyla hedef kitlenizin ve pazarın trendlerini daha hızlı ve anlık olarak takip edebilir.

 • Rekabetçi Fiyatlandırma

Ankara'da aktif olarak çalışan birçok etkili ve farklı fiyat aralığında dijital reklam ajansı bulunur.

 • Yerel İşbirliği

Ankara’da faaliyet gösteren bir firma olarak Ankara dijital reklam ajanslarıyla çalışmak sizin yerel kampanyaları ve işbirliklerini daha kolay organize etmenizi sağlar.

 • Coğrafi Avantaj

Ankara dijital reklam ajansları başkent ve büyükşehirde olmanın coğrafi avantajına sahiptir.

 • Sosyal Medya Etkinlikleri

Ankara sosyal medya etkinlikleri için aktif bir şehirdir.

Ankara’da Dijital Reklam Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Konu

Ankara’da dijital reklam ajansı seçerken dikkat etmeniz gereken 10 konuyu sizin için listeledik:

 • Deneyim ve Referanslar

Çalışmayı düşündüğünüz ajansın daha önceki deneyim ve referanslarını mutlaka inceleyin.

 • Uzmanlık Alanları

Dijital reklam ajansları SEO, sosyal medya,içerik pazarlama gibi farklı alanlarda hizmet sunabilir ve her bir alan için yetkinlik düzeyleri aynı olmayabilir. Çalışacağınız ajansın hangi alanda uzman olduğunu araştırın.

 • Portfolyo İncelemesi

Çalışmayı düşündüğünüz ajansın daha önceki çalışmalarını, portfolyosunu, yaratıcılıklarını ve başarılarını inceleyin ve değerlendirin.

 • Müşteri Hizmetleri

Dijital reklam ajansının yeterince müşteri temsilcisine ve iyi organize edilmiş bir müşteri hizmetleri sistemine sahip olduğuna emin olun. Bu sistem erken ve açık cevapları içermelidir.

 • Bütçe Uygunluğu

Ajansın reklam kampanyanız için ayırdığınız bütçe dahilinde hizmet sunduğundan veya bütçe planlaması konusunda esnek ve açık olduğundan emin olun.

 • Raporlama ve Analiz

Ajansın objektif ve somut verileri kullanarak performansı izlemeyip raporlamadığından ve analiz sağladığından emin olun.

 • Etik Değerler

Çalışacağınız ajansın iş etiği ve değerlerini anlamak önemlidir. İntihal ve iş etiği gibi konulardaki etik değerlerini inceleyin.

 • Sözleşme ve Garantiler

Yapacağınız sözleşmenin kapsamını, proje süresini ve garanti koşullarını inceleyin.

 • Personel ve Yetenekler

Ajansın ekibinde farklı alanalrda uzman kişileri olup olmadığını ve çalışmalarının çeşitliliğini ve kalitesini kontrol edin.

 • İşbirliği ve İletişim

Projenin sorunsuz ve istenildiği gibi ilerlemesi için ajans ile aranızda işbirliği ve kaliteli iletişim olması gerekir. Ajansın iletişim kanallarını ve süreçleri nasıl yönettiğini inceleyin.

Ankara’da Dijital Reklam Ajansı Fiyatını Etkileyen 5+ Faktör

Dijital reklam ajansı fiyatlarını etkileyen faktörlerden bazılarını listeledik. Dijital reklam ajanslarıyla çalışmak bazı durumlarda maliyetli görünse de şirketinizin uzun vadede başarısı ve gelişimi için makul bir yatırımdır. Ankara’daki dijital reklam ajansları hakkında daha detaylı bilgi almak için Dijital Ajanslar web sitesini inceleyebilir ve bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 • Hizmet Kapsamı

Dijital reklam ajansından talep ettiğiniz hizmetin kapsamı fiyat üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olur. Dijital reklam ajanslarından SEO, SEM, içerik oluşturma, sosyal medya yönetimi gibi farklı birçok hizmet talep edebilirsiniz.

 • Reklam Bütçesi

Dijital reklam ajansından istediğiniz reklam için ayırdığınız bütçe çalışmanın sürecine etki ederek fiyatı etkileyebilir.

 • Rekabet Durumu

Talep ettiğiniz reklamın hangi sektörde olduğu ve sektör içi rekabet de dijital reklam ajansının belirlediği fiyatı etkileyen unsurlardan biridir.

 • Hedef Kitle ve Hedeflenen Pazarlar

Daha geniş bir hedef kitleyi veya rekabetin daha yüksek olduğu bir pazarı hedeflemek dijital reklam ajansı servislerinin maliyetinin artmasına neden olacaktır.

 • Zaman Çerçevesi

Zaman çerçevesi fiyat üzerinde farklı etkiler gösterebilir. Örneğin, kısa süreli bir dijital reklam kampanyası uzun süreçli bir kampanyaya göre genelde daha uygun bir fiyatta olacaktır. Ama kısa sürede fazla kaynak gerektiren bir dijital reklam kampanyası planladıysanız maliyet artabilir.

 • Ajansın Ünü ve Uzmanlığı

Çalışmayı seçtiğiniz ajansın sektör içerisindeki ve bulunduğunuz şehirdeki ünü, geçmiş referansları ve daha önceki reklam kampanyalarının başarısı fiyatı doğrudan etkileyen faktörlerdir.

 • Ekstralar ve Raporlama

Talep ettiğiniz ekstra ölçme ve raporlama araçları fiyatın artmasına neden olabilir.

Geleneksel Reklam Ajansı ile Dijital Reklam Ajansı Arasındaki 5+ Fark

Dijital reklam ajansları, geleneksel reklam ajanslarıyla aynı misyonları paylaşsalar da birçok açıdan birbirlerinden ayrılırlar. Geleneksel ve dijital reklam ajanslarının hedef kitleleri, kullandıkları yöntemler ve medya araçları gibi farklılıklarını birlikte inceleyelim.

 

Geleneksel Reklam Ajansı

Dijital Reklam Ajansı

Medya Türleri

Geleneksel medya platformlarını kullanır. Örneğin televizyon, gazete ve dergi.

Geleneksel ve dijital reklam ajansları arasındaki en temel ayrım kullanılan medya türüdür. Dijital ajans sosyal medya ve arama motorları gibi farklı kanalları kullanır.

Hedef Kitle ve İzleme

Geleneksel reklam ajansları hedef kitleye ulaşmasını ölçebilecek toollara sahip değildir

Dijital reklam ajansları Google analizleri, sosyal medya etkileşimleri ve conversion rateler gibi farklı araçları kullanarak hedef kitleye ulaşma oranını izleyebilir

Maliyet ve Esneklik

Genelde daha maliyetli ve uzun bir süreç gerektirir

Yüksek maliyetli büyük projeler yapılabilse de oldukça hızlı ve düşük maliyetli çalışmalar yapmak da mümkündür.

Kreatif Yaklaşım

Geleneksel reklam ajanslarının temel objektifi kreatifliği sağlamaktır, çünkü kreatif bir reklam geri dönüş oranını arttırır

Reklam ajansları her zaman kreatifliğe belirli bir önem verse de dijital ajanslar hızlı ve akımları takip eden yeni yaklaşımları da takip eder.

Görünürlük ve Ölçüm

Geleneksel reklam araçlarının hedef kitleye ulaşması ve geri dönüşünü takip etmek daha zordur

Dijital reklamlar hedef kitle etiketleme ve geri dönüş takibini büyük ölçüde kolaylaştırır

Hız ve Anlık Etkileşim

Uzun süreçli ve analiz edilmesi zor geri dönüşler alınır

Hızlı ve anlık, takip edilmesi kolay verilerle etkileşim alınır

Global ve Yerel Odak

Yerel odak takip eder. Global odak takip etmek mümkün olsa da yüksek maliyet ve uzun bir süreç gerektirir

Hem yerel hem global bir odak takip edebilir

Ankara’daki En İyi Dijital Ajansların Fiyat Tablosu

Ajans

Ortalama Fiyat

Purplemurple

5.000+

Flatart

5.000+

Sıradışı Digital Agency

5.000+

Zeo

5.000+

Webolizma

5.000+

Dijital Reklam Türleri Nelerdir?

Birçok farklı dijital reklam türü olsa da en temel 12 dijital reklam türünü şu şekilde listeleyebiliriz:

 1. Arama Motoru Reklamları (SEM)
 2. Sosyal Medya Reklamları
 3. Görüntülü Reklamlar (Display Ads)
 4. Video Reklamlar
 5. E-posta Pazarlama
 6. Bağlantılı İçerikler (Native Ads)
 7. Dijital İçerik Pazarlama
 8. Hızlı Etkileşim Reklamları (Instant Articles Ads)
 9. Arama Ağı Reklamları (Search Network Ads)
 10. Dijital Afiş Reklamlar (Banner Ads)
 11. Hareketli Afiş Reklamlar (Rich Media Ads)
 12. Eşleme Reklamları (Retargeting Ads)

Ankara’da Dijital Reklam Ajansında Kimler Çalışır ve Görevleri Nelerdir?

Dijital Pazarlama Müdürü

Dijital pazarlama stratejilerinden sorumludur. Stratejileri müşteri ihtiyaçları, hedef kitle, reklam bütçesi ve kampanyanın teması ekseninde oluşturur.

Arama Motoru Optimizasyon (SEO) Uzmanı

Keyword analizleri, backlink süreçleri ve içerik geliştirme gibi farklı optimizasyon stratejilerinin efektif bir şekilde uygulanmasını sağlar.

Arama Motoru Reklamcısı (SEM)

Keyword analizleri odağında Google Ads gibi arama motoru reklamlarını yönetir. Hazırlanan kampanyanın dijital etkileşim ve ziyaret üzerinden sonuçlarını inceler ve iyileştirme çalışmalarında bulunur.

Sosyal Medya Yöneticisi

Marka imajını güçlendirmek, takipçi sayısını ve etkileşimi arttırmak için sosyal medya içerik oluşturma stratejilerini oluşturur. Sosyal medya üzerinden yürütülecek kampanyaları organize eder.

Grafik Tasarımcı ve Video Editörü

Videolar, infografikler ve fotoğraflar gibi dijital görsel içeriklerin hazırlanması ve düzenlenmesiyle ilgilenir.

Dijital İçerik Yazarı

Dijital reklam için gerekli olan blog yazıları, reklam metinleri, sosyal medya içerikleri, e-posta gönderileri ve SEO uyumlu içerik gibi çeşitli yazılı materyalı üretir.

E-posta Pazarlama Uzmanı

E-posta kampanyalarının düzenlenmesi, otomasyonu ve takibiyle ilgilenir.

Veri Analisti

Kampanyaların dönüşüm oranları, etkileşim gibi performans gösteren verilerinin incelenmesi, raporlanması ve analiziyle ilgilenir.

Proje Yöneticisi

Kampanya sürecinin takip edilmesi, proje takvimine uyulması, farklı departmanların iletişimi ve koordinasyonuyla ilgilenir.

Müşteri İlişkileri Yöneticisi

Müşteri ve ajans arasındaki iletişim için bir köprü oluşturur. Müşterinin isteklerini ajansa etkin bir şekilde iletim pozitif müşteri ilişkileri oluşturmayı hedefler.

Hesap Yöneticisi

Müşteri projelerinin ajans içerisindeki temsilciliğini sağlar, hesap yönetir ve iletişim sağlar.

Yaratıcı Direktör

Reklam kampanyanın yaratıcı ve yenilikçi olan alanıyla ilgilenir.

a