IKEA Place Uygulamasıyla Eşyaları Evinizin İçinde Görün

IKEA Place Uygulamasıyla Eşyaları Evinizin İçinde Görün

IKEA Place ile IKEA’da beğendiğiniz eşyaların evinizde nasıl duracağını satın almadan önce görebilirsiniz.

Mobilya ve ev aksesuarı alışverişini farklı bir boyuta taşıyan IKEA’nın iOS 11 uyumlu mobil uygulaması IKEA Place, eviniz için satın almak istediğiniz kanepenin salonunuzda veya oturma odanızda nasıl duracağını görebilmenizi sağlayan bir artırılmış gerçeklik (Augmented Reality) uygulaması. Apple’ın yeni ARKit teknolojisiyle çalışan uygulama, iPhone kamerasıyla eşyayı yerleştirmeyi düşündüğünüz odayı tarayıp, almayı düşündüğünüz mobilyayı sanal bir şekilde oda içerisine yerleştirmenize fırsat veriyor.

IKEA Place; parklara, alışveriş  merkezlerine, sokaklara yerleştirilen Pokémon Go’nun sevimli yaratıklarına benzer bir şekilde, IKEA mobilyaların salon ya da yatak odanızda nasıl duracağını satın almadan önce görmenizi sağlıyor. Ancak uygulama ile yalnızca sınırlı sayıdaki mobilya ve yeni çıkan bazı ürünler gerçekçi bir şekilde farklı açılardan görüntülenebiliyor. Ücretsiz ve oldukça eğlenceli olan bu uygulamayı kullanmak için iOS 11 güncellemesini almış olan bir iPhone sahibi olmanız yeterli ve yeni çıkan iPhone 8 ya da iPhone X sahibi olmanıza ise gerek yok.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Nutella’dan Kişiselleştirilmiş Medya Kampanyası H&M Sonbahar Koleksiyonunu Naomi Campbell’ın George Michael Playback’iyle Tanıtıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.