Manhattan Cinayetlerini Keşfetmeyi Sağlayan Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Manhattan Cinayetlerini Keşfetmeyi Sağlayan Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Firstborn dijital ajansının geliştirdiği artırılmış gerçeklik uygulaması, kullanıcıları Manhattan’da yaşanan cinayetlere tanıklık etmeye çağırıyor.

Firstborn ajansının Cadılar Bayramı için hazırladığı konum bazlı artırılmış gerçeklik (AR) uygulaması, kullanıcıları Manhattan’ın kanlı tarihinde kısa bir yolculuğa çıkarıyor. “Gruesome Gotham” adını taşıyan uygulama, şehrin cinayetlerle dolu karanlık tarihini ortaya çıkarıyor. Uygulama, 19. Yüzyıl New York’unda yaşanmış kan donduran 6 cinayeti konu alıyor.

Kullanıcılar, tüyler ürpertici cinayetlerin tam olarak işlendiği noktaları keşfedebiliyor ve artırılmış gerçeklikle birlikte ürkütücü, siyah-beyaz ağırlıklı görsellerle yeniden canlandırılan olay yerini her açıdan görüntüleyebiliyor. Gruesome Gotham’da cinayet tarihi, kurban ve cinayet silahıyla ilgili bilgiler de yer alıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Arabistanlı Baba Kızına Otomobil Kullanmayı Coca-Cola İle Öğretiyor Samsung, iPhone Kullanıcılarını Büyümeye Davet Ediyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.