Alışveriş Deneyimini Tümüyle Değiştiren AR Gözlükler

Alışveriş Deneyimini Tümüyle Değiştiren AR Gözlükler

ODG’nin artırılmış gerçeklik gözlüğüyle sunduğu satın alma deneyimi, alışveriş tecrübesini farklı bir boyuta taşıyor. 

İnsanların akıllı telefonları kullanarak alışveriş yapmaya başlaması, Osterhout Design Group’un (ODG) artırılmış gerçeklik mağazası hazırlama fikrini yaratmasına öncülük etti. Mastercard ve Qualcomm’la gücünü birleştiren ODG, geliştirdiği R-9 akıllı gözlüklerle müşterilerin evlerinden çıkmadan yaptığı alışverişlerdeki ya da mağazalarda yaşadıkları tecrübeyi değiştiriyor.

Gelecekte pek çok şey için kullanılacak olan AR gözlükler, alışveriş deneyimini de fazlasıyla etkileyecek. Qualcomm’un gözün iris tabakasını tarayan bir teknolojisinden yararlanan akıllı gözlük, Mastercard’ın benzersiz ödeme sistemiyle birleşerek, kullanıcılara daha önce yaşamadıkları farklı bir satın alma deneyim yaşatıyor.

Kullanıcı AR gözlüğü taktığında, gördüğü giysiler ve ayakkabılar hakkında detaylı bilgiyi onlara dokunmadan alabiliyor. Mağaza görevlileri, hiçbir fiziksel çaba harcamadan müşterilerin ilgilendiği giysileri önlerine çıkarabiliyor. Dahası, mağaza sahipleri online envanter özelliği sayesinde fiziksel olarak mağazada bulunmayan ve depoda bekletilen ekstra giysileri de görüntüleyebiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kimsenin Hakkında Konuşmadığı Soygun IKEA’dan Atlanmayan, Anlamsızca Uzun Reklamlar →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.