Twitter Android Uygulaması Cover’ı Satın Aldı

Twitter Android Uygulaması Cover’ı Satın Aldı

Facebook ve Google ‘dan sonra Twitter da önemli bir adım atarak Android kilit ekranı uygulaması Cover’ı satın aldı.

Android işletim sistemi olan telefon kullanıcıların yakından bildiği, kilit ekranı tasarımlarını sık kullanılanlara göre belirleyerek kişiye özel hale getiren uygulama Cover, Twitter tarafından satın alındı. Geçtiğimiz yıl “Doğru zamanda doğru uygulamalar” sloganı ile kullanıcılara sunulan Cover, kısa sürede Google Play Store’da popüler uygulamalar arasında yerini almıştı.

Cover resmi bloğu üzerinden kısa bir açıklama ile duyurulan satın alma, Twitter’ın Android konusunda önemli geliştirmeler yapacağının sinyallerini veriyor. Açıklamada Cover’ın kurulduğu günden bu yana Android’in taşıdığı potansiyele inandığı vurgulanırken, Twitter’ın da bu vizyonu paylaştığı böylece daha başarılı işlerin ortaya konulacağı belirtiliyor.

cover twitter

Twitter Android konusunda elini güçlendiriyor.

Twitter’ın bir Android uygulaması olan Cover’ı neden satın aldığı konusunda henüz net bir şey söylenemese de, bu hareketin son zamanlarda Facebook tarafından gerçekleştirilen satın almalara karşı Twitter’ın bir hamlesi olduğu tahmin ediliyor.

Cover’ın Twitter tarafından satın alınması diğer yönden de her geçen gün daha da büyümekte olan Android ekosisteminde geri kalmak istemediğinin bir göstergesi olarak yorumlanabilir.

Cover uygulamasının bu satın almadan sonra akıbetinin ne olacağı konusunda net bir açıklama yapılmazken, Cover kurucularının da Twitter ekibine katılacağı belirtiliyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Clockwork'e Horizon Interactive Awards’tan 4 ödül! Projelerinizi Eğlenceli Videolarla Anlatan Girişim: Basitanlat →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.