Asosyal Olmak İsteyenler İçin Mobil Uygulama: Cloak

Asosyal Olmak İsteyenler İçin Mobil Uygulama: Cloak

Cloak uygulaması ile görmek istemediğiniz kişilerden uzak kalabilir, tanıdıklarınızla karşılaşmayı reddederek dilediğiniz gibi asosyal olabilirsiniz.

Günlük hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen sosyal platformlar ve mobil uygulamalar kullanıcıları birbirleri ile yakınlaştırma amacını güderken; asosyal olmayı tercih edenler için yeni bir platform geliştirildi. Cloak (Pelerin) adındaki uygulama asosyal olmak isteyen kullanıcıların sosyal ağ hesaplarını kontrol ederek tanıdıkları ile karşılaşmalarını engelliyor ve o bölgeden uzaklaşmalarına yardımcı oluyor.

Cloak arkadaşlarınızın Foursquare ve Instagram gibi uygulamalarda yaptıkları check-in’leri kullanarak yerlerini tespit ediyor ve onlara yaklaştığınız zaman sizi ikaz ediyor. Ayrıca işaretlediğiniz belirli profillerin sahibi olanlar yaklaştığında da sizi uyaran program, bir mekana gireceğiniz zaman içerde tanıdık birinin olup olmadığını da kontrol ediyor.

Cloak Uygulaması

Çekilen fotoğraf görüntülendikten sonra silen Snapchat ya da anonim bir kimlikle mesajlaşmaya imkan sağlayan Secret gibi uygulamaların ardından Cloak uygulamasının da belli bir kesim tarafından kullanılarak benimseneceği öngörülüyor. Özellikle de yoğun ve yorucu olarak geçirdiğiniz zamanların ardından yalnız kalmak istediğinize bu uygulama oldukça işinize yarayabilir.

Şimdilik iOS işletim sistemi ile çalışan cihazlarda kullanılabilen uygulamayı Cloak App Store sayfasından indirerek deneyebilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Teknosa Alışveriş Sitesi Yenilendi Profilo Facebook Uygulaması: Sevgi Ayrıntıda Gizlidir →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.