Twitter Arayüz Tasarımını Tekrar Yeniliyor!

Twitter Arayüz Tasarımını Tekrar Yeniliyor!

Geçtiğimiz günlerde arayüz tasarımını yenileyen Twitter’ın yeni bir tasarım üzerinde testler yaptığı ortaya çıktı. Yeni tasarım Google+ ve Facebook profil sayfalarına oldukça benziyor.

Kısa bir süre önce yeni tasarımını yayına alarak, tüm hesapları kademeli bir şekilde yeni tasarıma geçiren Twitter’ın tüm tasarımı baştan aşağı tekrar yenileyeceği ortaya çıktı. Mashable haberine göre bazı kullanıcılara sunularak test edilen yeni arayüzün Google+ ve Facebook profil sayfalarına benziyor olması dikkat çekti.

Twitter’ın test aşamasında olan yeni tasarımında profil sayfaları baştan aşağı yenileniyor. Görsellerin daha büyük gösterildiği tasarımda header alanı genişletilmiş ve Facebook kapak fotoğrafına benzer bir fotoğraf alanı eklenmiş.

Yeni tasarıma göre kullanıcının tweetleri, takip ettikleri ve takip edenleri, favorileri ve listeleri ayrı sekmeler olarak tasarlanırken, bu kısma bir de fotoğraf/video sekmesi eklenmiş. Header’da bulunan menü aynı kalmış ve kullanıcılara profil bilgilerini detaylıca yazabilecekleri bir alan sunulmuş.

Fotoğraf ve biyografi bölümünün sola yaslı olarak kullanıldığı tasarımda kapak fotoğrafının sağ alt kısmına da kullanıcının Twitter’a ilk giriş tarihine yer verilmiş.

twitter yeni arayüz

Twitter’ın henüz tamamlanmamış olan yeni tasarımı küçük bir grup kullanıcı ile test ediliyor ve önümüzdeki birkaç ay için de kullanıcılara sunulması bekleniyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Red Bull Kreatif Ajansını Seçti! 2013 Yılının En Büyük Reklam Ajansları →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.