Teknosa Alışveriş Sitesi Yenilendi

Projeler, Web siteleri 09 Nis 2014
Teknosa Alışveriş Sitesi Yenilendi

Türkiye’nin önde gelen teknolojik ürün şirketlerinden Teknosa, zengin ve kolay anlaşılır içeriğe sahip yeni web sitesini kullanıcılara sundu.

Teknosa web sitesini yenileyerek içerik açısından zenginleştirilmiş yeni tasarımına geçti. Userspots tarafından yaklaşık 1 yıldır süren çalışmalar sonucunda Teknosa’nın yeni web sitesi ziyaretçilerin hizmetine sunuldu.

Uzun süredir online alışveriş konusunda kullanıcı deneyimlerini araştıran Teknosa ve Userspots ekibi, kullanıcıların teknolojik bir ürün almak için arama yaparken karşılaştığı en büyük sorunun incelenmesi gereksiz görülen teknik özellikler olduğunu belirledi. Buna göre tasarlanan yeni web sitesinde kullanıcının istediği özellikteki ürüne gereksiz detaylara takılmadan ulaşabilmesine önem verildi.

teknosa yeni alışveriş sitesi

Teknosa yeni web sitesinde kullanıcıların kolay kullanabileceği, aradıkları ürüne hızlıca ulaşabilecekleri bir arayüz tasarımı yapılmış. Gereği olmayan uzun teknik detay listeleri yerine bu yeni tasarımda kullanıcı yorumları, soru-cevap, ürün incelemesi, ürün videosu ve benzer ürün bölümlerine önem verilmiş.

Yeni Teknosa Alışveriş Sitesi’nde yorum, video ve diğer konularda içerik açısından zenginleştirilirken aynı zamanda da interaktif filtreleme, sadeleştirilmiş listeleme, ürün detay özeti ve ek ürünler gibi farklı özellik ve kategorilerle desteklenmiş. Kullanıcı deneyimleri tasarıma dönüştürülürken daha az grafiksel detay kullanılarak ürün ve fiyatlar ön plana çıkarılmış.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← WWF Türkiye Snapchat Kampanyası: #SonSelfie Asosyal Olmak İsteyenler İçin Mobil Uygulama: Cloak →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.