Parmak Ucuyla Telefon Konuşması Yapmayı Sağlayan Bileklik

Parmak Ucuyla Telefon Konuşması Yapmayı Sağlayan Bileklik

Akıllı bileklik Sgnl, telefonu ortadan kaldırarak, gelen aramaları işaret parmağınızla yanıtlamanızı sağlıyor.

Akıllı telefon teknolojisinde, yıllar içinde birçok gelişme yaşansa da, telefonla konuşurken hâlâ bazen karşımızdakinin sesini net duymakta zorlanıyoruz. Güney Kore merkezli Innomdle Lab girişimi, bu durumu değiştirmek istedi ve akıllı bileklik Sgnl’ı geliştirdi. Kemik iletim teknolojisi kullanarak, yalnızca parmakları kullanarak telefon görüşmesi yapabilmeyi sağlıyor.

Sadece 116 gram ağırlıktaki bileklik, akıllı telefonla Bluetooth üzerinden senkronize olduktan sonra, kullanıcı gelen aramaları, kulağına yaptığı ufak bir dokunuşla yanıtlayabiliyor. Sgnl, aynı zamanda egzersiz bilekliği olarak da kullanılabiliyor ve kullanıcının ihtiyacı olan bilgileri, akıllı telefon uygulamasıyla bildirim şeklinde almasını sağlıyor.

Akıllı saat kordonu olarak da kullanılabilen Sgnl, şık görüntüsüyle diğer aksesuarlarınızı da tamamlıyor. Ürüne ön sipariş döneminde Kickstarter‘dan destek veren müşteriler, akıllı bileklik Sgnl’a Mart ayından itibaren kavuşmaya başlayacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Küçük Mutfaklar İçin Kompakt Bulaşık Makinesi Çözümü Bisiklet Sürücülerinin Görünürlüğünü Artıran Manyetik Işık →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.