Canlı Videoları Instagram ve YouTube’da Paylaşabilen Güneş Gözlüğü

Canlı Videoları Instagram ve YouTube’da Paylaşabilen Güneş Gözlüğü

Acton’un geliştirdiği akıllı güneş gözlüğü “ACE Eyewear”, kullanıcının çektiği videoları Facebook, Instagram ve YouTube’dan direkt olarak paylaşabiliyor.

Snapchat’in video kaydeden güneş gözlükleri Spectacles’ı hatırlıyor musunuz? Spectacles gözlüklerin pek çoğu satılmadığı için depolarda kalmış ve şirketin 40 milyon dolar zarar etmesine sebep olmuştu. Bu kez, benzer bir konsepti farklı bir şirket deneyerek, ACE Eyewear adını taşıyan akıllı güneş gözlüğünü tasarladı.

Spectacles yalnızca Snapchat’le bağlantı kurabilmesi için geliştirilmişti, ürettiği elektrikli kaykaylarla ünlü Acton’un ACE Eyewear gözlükleri ise canlı video yayınlarına ait klipleri ya da çekilen fotoğrafları Facebook, Instagram ve YouTube’dan akıllı telefon uygulamasıyla birlikte paylaşmayı sağlıyor.

Gücünü Dual Core MIPS 1.2GHz işlemciden alan güneş gözlüğünde, 8MP dahili kamera bulunuyor. Kamera, 120 derece geniş açı HD video ve fotoğraf kaydedebiliyor.

Fotoğraf ya da video çekmeye başlamak için, gözlük çerçevesinin sol üst tarafındaki deklanşör görevi gören butona basmak gerekiyor. ACE Eyewear’in pili, bekleme modundayken 80 saat dayanırken, 1,5 saat aralıksız video ve fotoğraf çekimi sağlıyor. Yalnızca 50 gram ağırlığındaki gözlükte, 4GB’lık dahili hafıza da bulunuyor. ACE Eyewear’in Nisan 2018’de satışa çıkması planlanıyor.

ACE Eyewear ile çekilen videolar:

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sennheiser Transparan Kulaklığı HD 820’yi CES 2018’de Tanıttı Akıllı Prezervatif Üretildi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.