3B Baskı Tekniğiyle Üretilen Yapboz Terlik

3B Baskı Tekniğiyle Üretilen Yapboz Terlik

Rahatlığı öne çıkaran iGUANEYE Jungle terlikler, 2 parça kauçuk ergonomik tabanın yapboz gibi üst üste oturtulmasıyla kullanıma hazır hale geliyor.

iGUANEYE; Amazon yerlilerinin, ağaçlardan elde edilen sıvı kauçuğu ayak tabanlarına kaplayarak dış etkenlerden korumasını sağlayan tekniği günümüze uyarladı ve iGUANEYE Jungle Light’ı tasarladı. Anatomik, destekleyici, esnek ve aynı zamanda sağlam bir tabana sahip olan iGUANEYE Jungle Light, sandaletle terliğin bir karışımı gibi.

Ayakların hava almasını, rahat etmesini sağlayan ve özellikle yaz aylarında gezip dolaşılan her yerde çıplak ayak konforunu yaşatmak için tasarlanan terliğin, başparmağa geçirilen 1 santimlik bir parçası bulunuyor. Bu parça ve topukta yer alan diğer parça, terliği ayakta sabit tutmaya yarıyor. iGUANEYE Jungle Light, yapılan tüm hareketlere uyum sağlıyor ve uzun süre kullanılsa da rahatsızlığa sebep olmuyor.

Terliğin taban kısmı 3B yapbozlara benzer bir şekilde birbirinin üzerine eklenerek kullanılıyor. Portekizli girişim, konforlu ve hareket kabiliyetini kısıtlamayan en uygun tabanı üretmek için 3B SLS yazıcılarda pek çok deneme yapmış.

iGUANEYE Jungle; Duraform Flex ve Duraform TPU materyallerinden üretiliyor. Rahatlığı ve minimal tasarımıyla terliklere bakış açınızı değiştirebilecek olan iGUANEYE Jungle, Indiegogo kampanyasıyla destekçilerini bekliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Swytch’le Her Bisiklet Elektrikli Bisiklete Dönüşüyor Somnox Uyku Robotu, Uykuya Dalmayı Kolaylaştırıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.