Hava Koşullarına Adapte Olabilen Akıllı Mont

Hava Koşullarına Adapte Olabilen Akıllı Mont

Ministry of Supply’ın tasarladığı karbon fiber ısıtma elementlerine sahip Mercury mont, ortam ısısına göre soğuyup ısınabiliyor.

Dayanıklı yapıda akıllı kumaşlar kullanarak, zamandan bağımsız minimal tasarımlar yapan Ministry of Supply, giyenlerin birkaç sezon üstünden çıkarmayacağı bir mont tasarladı. Mercury, sıfırın altındaki kar yağışlı havadan, rüzgarlı ve yağışlı sonbahar günlerine kadar pek çok hava koşuluna uyum sağlıyor.

Karbon fiber elementlere sahip minimal tasarımlı ve hafif mont, su geçirmiyor. Montun hem içinde hem de dış yüzeyinde hava sıcaklığını ölçen sensörler yer alıyor. Uygulama ile Bluetooth üzerinden kontrol edilebilen mont, kullanıcının tercihlerini öğreniyor ve zaman içinde kendini otomatik olarak ortamdaki hava sıcaklığına göre ayarlayabiliyor.

Örneğin, soğuk bir havada sokakta gezinti yaptıktan sonra sıcak bir yere girdiğinde, montta yer alan ısıtıcılar otomatik olarak kapanıyor. Kullanıcı yeniden soğuk havaya çıktığında, yine otomatik olarak ısınmaya başlıyor. Akıllı mont, Kickstarter kampanyası ile destek topluyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Ücretsiz 4 Hashtag Takip Aracı Light Phone 2: Yalnızca Gerekli Şeyleri Yapan Cep Telefonu →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.