Decorilla’dan Sanal Gerçeklik Aracılığıyla Kişiye Özel Ev Dekorasyonu

Projeler, Sanal Gerçeklik 19 Nis 2016
Decorilla’dan Sanal Gerçeklik Aracılığıyla Kişiye Özel Ev Dekorasyonu

Online iç mimarlık ve ev dekorasyonu platformu Decorilla, müşterilerine daha yüksek seviyede bir deneyim sunabilmek için sanal gerçeklik üzerinden tasarlanmış bir uygulamayı hayata geçirdi.

Profesyonel tasarım ekibini müşterinin ihtiyaç ve isteklerine göre yönlendiren ve birleştiren firma, hizmetlerine sanal gerçeklik uygulamasını da ekledikten sonra kişiselleştirme alanında benzersiz bir ilerleme kaydetti.

5 Nisan’da App Store’da kullanıma sunulan Decorilla’nın VR uygulaması, boş bir odanın dekore edilmiş halini sunabiliyor. Mesela modelleyici odanın içini tamamen boşaltabiliyor ve sonrasında mobilya yerleştirilmiş halinin ön gösterimini yapabiliyor. Böylece kullanıcının sanal gerçeklik başlığıyla dekorasyonu tamamlanmış odada gezinme imkanı oluyor.

decorilla sanal gerceklik

Decorilla ekibi müşterinin kendi tarzını yansıtan tasarımları hayata geçirebilmek için uygulama üzerinde hala çalışıyor ve VR uygulaması sayesinde müşterinin tam kapasiteli bir deneyim yaşanması hedefleniyor. Decorilla’nın Kurucu Ortağı ve Strateji Uzmanı Josh van Alast; Google Cardboard uygulamaları, Facebook Occulus Rift ve Samsung’un VR Gear ekipmanlarının uygulamayı desteklediğini ve bu yeni oluşumu kişilerin kendi yaşam alanlarında keşfedecek olmalarının güzel bir anı olabileceğini vurguladı.

Tamamen kullanıcı odaklı düşünen firma, yalnızca tasarımı değil bütçe ayarlamasını da onlara bırakıyor. Kullanıcı dekorasyon bütçesini deneyim öncesinde sunarken, bu doğrultuda düzenlenmiş en iyi hizmeti alıyor. VR uygulamasından önce de odanın 3D modelini müşterilerine sunan Decorilla, VR’la birlikte odanın içinde değişiklik yapabilme fonksiyonunun eklendiğini belirtti.

Tasarımcılardan Christine Martin; “Mobilya alışverişi için insanlar genellikle bir iç mimarla çalışmanın külfetli olacağını düşünür ama kendi aldıklarından da memnun kalmazlar.” diyor ve ekliyor; “Decorilla VR uygulamasıyla müşterilerimize bunun aksinin mümkün olabildiğini ve daha ötesinde, odalarının fragmanlarını izleyebileceklerini göstermek istedik.”

 
Mimarlara ve mobilya firmalarına artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik çözümleri sunan AR Pandora ile teknoloji işbirliği yapan Decorilla, bu uygulama ile iç mimarlık ve mobilya dekorasyonu alanında yeni bir akım başlatmış oldu.

Decorilla’nın dekorasyon ve tasarım servisinin dışında, iOS veya Android kullanıcıları için VR uygulaması ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← BMW’den 360 Derece İnteraktif Reklam Filmi: Eyes On Gigi Uluslararası Af Örgütü’nden Dikkat Çeken Proje: #GayTurtle →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.