Samsung’tan Fobisi Olanlara Özel Sanal Gerçeklik Kampanyası

Projeler, Sanal Gerçeklik 07 Mar 2016
Samsung’tan Fobisi Olanlara Özel Sanal Gerçeklik Kampanyası

Samsung, topluluk önünde konuşma ve yükseklik fobisi olanlara özel sanal gerçeklik kampanyası başlattı: #BeFearless.

Hayatımıza girdiği günden bu yana oyun, sağlık, reklam ve birçok diğer sektörde kullanılan ve ilgi çekici uygulamalara imkan veren sanal gerçeklik deneyimi; son olarak Samsung’un “Launching People – Be Fearless”  adlı kampanyasında karşımıza çıkıyor. Cheil Worldwide imzalı kampanyada, topluluk önünde konuşma ve yükseklik gibi konularda fobisi olanlar, sanal gerçeklik gözlüğü Samsung Gear VR ile korkularından kurtuluyor.

Kampanya kapsamında fobisi olan 27 kişi dört haftalık bir eğitim programına katıldı. Katılımcılara korkuları ile gerçek hayatta yüzleşmeden önce Samsung Gear VR ile tecrübe edinme imkanı verildi. Almanya, Avusturya, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Macaristan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden yapılan başvurular sonucu seçilen katılımcılar; farklı senaryolar ile oluşturulan sanal gerçeklik uygulamalarını deneyimledi. Program sırasında Samsung Gear S akıllı saat ile katılımcıların kalp hızı ve göz hareketleri değerlendirilerek kaygı seviyeleri ölçüldü.

Program boyunca çeşitli seviyelerden geçen katılımcıların %87,5’i korkularından kurtularak, gerçek deneyimlere adım attı.

 

 
Samsung’un “Launching People-Be Fearless”  kampanyası ile ilgili detaylı bilgiye şuradan oluşabilir ve program detaylarını inceleyebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Markaların Dikkat Çeken Kadınlar Günü Reklam Filmleri Shell’den Havada Karada Kazandıran Kampanya →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.