İGA Tuvalden Piksele Projesine Portuma Entegrasyonu

Projeler, Sanal Gerçeklik 25 Mar 2022
İGA Tuvalden Piksele Projesine Portuma Entegrasyonu

IGA İstanbul Havalimanı sosyal sorumluluk projesi için Portuma ile anlaşma kararı aldı.

İGA İstanbul Havalimanı ve Türkiye Otistiklere Destek Ve Eğitim Vakfı (TODEV) işbirliği ile 2 Nisan Dünya Otizmli Farkındalık Günü için ‘Hayaller Dijitale Taşınıyor… Tuvalden Piksele’ projesi hayata geçirildi. Proje sadece sergi ile kalmadı, teknoloji boyutuyla da çok büyük yankı uyandırdı.

Otizmli çocukların çizdiği resimleri AR teknolojisi ile hareketlendiren İGA İstanbul Havalimanı, kullanıcılara proje özelinde hazırladığı web sitesi üzerinden bu resimleri deneyimleme şansı da sundu.

Geçtiğimiz Kasım ayında hayata geçen bu sosyal sorumluluk projesi ile birlikte, sergide yer alan bütün resimlerin NFT’lerini oluşturan İGA, tüm NFT’leri sattı. Otizmli çocukların hayata aktif katılımlarını destekleyen İGA İstanbul Havalimanı, ses getiren bu proje kapsamında oyun içi reklam alanlarının kullanımı için Portuma ile de anlaştı. Destex Digital‘in katkıları ile geliştirilen Portuma’nın entegre olduğu oyunların reklam alanlarında Tuvalden Piksele projesinin görselleri yer alacak!

Geçtiğimiz günlerde Happy Crab ile anlaşma sağlayan Portuma, anlık olarak 177 ülkede 15 farklı dilde 4 milyon kullanıcıya ulaşabiliyor. İGA’nın büyük ses getiren bu projesi Portuma sayesinde farklı ülkelere ve birçok kullanıcıya ulaşacak!

Oyun içi reklamcılık platformu olan Portuma’nın bünyesinde şu anda Oxo Games, Axell Studio ve Happy Crab bulunuyor. Portuma içerisindeki oyunlara ait toplamda 80 Milyon indirme olmakla birlikte, farklı ülkelerden farklı kitlelere ulaşma imkanı sunuluyor. Portuma oyuncuların oyun deneyimini bölmeden, reklama karşı negatif tutumları engelleyerek, birçok farklı kategoriden kullanıcıya ulaşabiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Bigfil Project House'dan Tüylü Dostlar İçin Harika Haber: The Maya Family Pet Yayında! Diverseffect, Nursanlar Elektrik’in Web Sitesini Yeniledi. →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.