Çocukların Hayal Gücüne Sanal Gerçeklik Desteği: Dream Adventures

Projeler, Sanal Gerçeklik 25 Mar 2016
Çocukların Hayal Gücüne Sanal Gerçeklik Desteği: Dream Adventures

Amerika’nın ileri gelen sağlık kuruluşlarından St. Jude Çocuk Hastanesi’nde sanal gerçeklik projesi “Dream Adventures” ile seyahat engeli olan hasta çocuklara dünyayı gösterme fırsatı sunuluyor.

Memphis, Tennesee’deki ileri teknolojiyle hizmet veren hastanede başlatılan pilot uygulama ile çocuklara dünyanın görülmesi gereken yerlerinde tam anlamıyla sanal gerçeklik deneyimi yaşatılıyor. Boş bir oda 360 derece ışıklandırılarak dev bir ekrana dönüşüyor ve bu sayede oda tam olarak turdaki yerin halini alıyor. Bu sırada çocuklar gezideki tur rehberleriyle canlı görüşme sağlayabiliyor.

Pilot aşamada olan proje kapsamında şuana kadar Kira adında bir kız çocuğu Arjantin’deki vahşi doğayı, atları, Hannah da sualtını görme şansına sahip oldu. Çocukların bu esnada gözleri parlıyordu ve bu gerçekten görülmeye değerdi.

 
Bu alanda yapılan ilk çalışmada yer alan seyahat şirketi Expedia çalışanı Sara L., “Çocuklar için daha iyi ne yapabiliyorsam bu benim için bir onurdur.” diyor. “Dünyayı gezmek, çok muhteşem bir deneyim ve bunu tatmak için kimsenin bir engeli olmamalı. Çünkü çocukların hayal gücünü büyütmek bizi de büyütür.”

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Burgan Bank’ın Yeni Web Sitesi Yayında İlhamını Doğadan Alan Euro Tasarımları →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.