Sanal Gerçekliğe Modanın Gözünden Bakmak: Dior Eyes

Projeler, Sanal Gerçeklik 02 Tem 2015
Sanal Gerçekliğe Modanın Gözünden Bakmak: Dior Eyes

Müşterilerine özel bir deneyim sunmak isteyen dünyaca ünlü Fransız markası Dior için bir sanal gerçeklik başlığı üretildi.

Moda şovları ve podyum gösterileri giderek daha çok kitleye ulaşıyor ve her detay Twitter ve Instagram gibi sosyal ağlardan paylaşılabiliyor. Ancak, kulisler hala gizemini korumaya devam ediyor. Bunu dikkate alarak müşterilerine özel bir deneyim sunmak isteyen Fransız lüks tüketim ürünleri ve modanın öncü markası Dior sanal gerçeklik teknolojisinden faydalanma yoluna gitti.

Dior için DigitasLBi Lab Fransa tarafından üretilen sanal gerçeklik başlığı, kullanıcılara moda kulislerini görme imkanı veriyor. Başlık, podyuma çıkmaya hazırlanan mankenlerin makyaj artistlerinin ya da diğer çalışanların perde arkasında yaşadıklarını yansıtıyor. “Dior Eyes” adı verilen başlık, tüketicilerle daha iyi bir etkileşim kurma ve podyumun önünde oturan izleyicilere daha ayrıcalıklı bir deneyim sunma amacına hizmet edecek.

 
Dior Eyes’ın ilgi çekici özelliklerinden biri de siyah gövdenin 3D yazıcı ile üretilmiş olması. Görüntü kalitesinin 515 ppi piksel yoğunluğunda olması nedeniyle, görüntüleme için Samsung Note 4’ün kullanıldığı düşünülüyor. Bununla birlikte 100 derecelik bir görüş açısı sunuyor ve kullanıcılar dahili bir kulaklık sayesinde sesleri duyabiliyor.

Markadan henüz kesin bir açıklama gelmemiş olmasına rağmen; Dior Eyes’ın Temmuz ayı içerisinde seçilmiş Dior mağazalarında test amaçlı olarak sergilenmesi bekleniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← McDonald’s’tan Serinleten Proje: Ice Coupon Garanti Bonus Web Sitesi Yenilendi →

Yazar Hakkında

Dilek Kızılırmak
Dilek Kızılırmak
Kadir Has Üniversitesi, Reklamcılık Bölümü ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Dilek, dijital pazarlama konusunda kendini geliştiriyor ve Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.