TEB’den Sanal Gerçeklik İle Gezilen İlk Sergi!

Projeler, Sanal Gerçeklik 11 Nis 2016
TEB’den Sanal Gerçeklik İle Gezilen İlk Sergi!

TEB, Türkiye İnovasyon Haftası 2015 kapsamında İstanbul’da düzenlenen WAVE İnovasyon Sergisi; Uludağ Ekonomi Zirvesi ziyaretçilerine sanal gerçeklik ile sunuldu.

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) stratejik ortağı BNP Paribas tarafından tasarlanan ve bugüne kadar Paris, Milano ve San Francisco gibi dünyanın önde gelen şehirlerinin ardından, Türkiye İnovasyon Haftası 2015 kapsamında İstanbul’da düzenlenen WAVE İnovasyon Sergisi; Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde sanal gerçeklik teknolojisiyle ziyaret edildi.

İstanbul’da ziyaretçi akınına uğrayan ve 5000’den fazla kişinin gezdiği sergide, daha az kaynakla daha çok şey yapan insanlığın ortak dehayla daha iyi bir dünya inşa edebileceğini öngören yeni inovasyon anlayışı “tutumlu inovasyon”un elle tutulur, somut örnekleri yer aldı. Sergide, dünya genelinde etkili olan ve geleneksel rollere meydan okuyan ortak yaratım, maker hareketi, paylaşım ekonomisi, döngüsel ekonomi ve katılımcı ekonomi olmak üzere beş ana akım inceleniyor.

TEB Marka ve İletişim Direktörü Zeynep Demirkol, küratörlüğünü inovasyon ve liderlik düşünürü olarak tanınan Navi Radjou’nun üstlendiği sergiye ilişkin olarak şunları söyledi:

“BNP Paribas’ın tasarladığı WAVE Sergisi’ni Paris, Milano ve San Francisco gibi dünyanın önde gelen şehirlerinin ardından ilk kez Türkiye’de 2015 Aralık ayında İstanbul İnovasyon Haftası kapsamında ziyaretçilerle buluşturduk. Sergiyi daha farklı nasıl ziyaretçilerle buluşturabilir ve bir adım öteye taşıyabiliriz diye düşündüğümüzde sanat ve iletişimi dijitalleşmeyle birleştirdik. Sergiyi sanal gerçeklik ile ziyaret edilebilir yapmamız, stratejik ortağımız BNP Paribas’a da örnek oldu.”

TEB Sanal Gerçeklik İlk Sergi

WAVE Sanal Gerçeklik ile Uludağ’da!

Çok ilgi gören serginin sanal gerçeklik ile ziyaret edilebilir bir versiyonu Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde gösterilmek üzere hazırlandı. Enüstkat Interactive Ajans Başkanı Orkun Altınbayrak ise Türkiye’deki ilk sanal gerçeklik sergisi olan proje hakkında şunları söyledi:

“Türkiye’de ilklerden olan projenin kreatif çalışma, hazırlık ve uygulama aşaması 2 ay sürdü. İstanbul sergisinin bire bir yüksek kalitede üç boyutlu modellenmesi ve tüm dünyadan ve Türkiye’den derlenmiş toplamda 26 projenin 3 boyutlu olarak sergi içerisine yerleştirilmesi ilk aşamamızdı. Sanal gerçeklik uygulamasının hayata geçirilmesi ve sergide bulunan tüm projeler için sesli açıklamaların entegre edilmesi ise ikinci aşamamız oldu. Ziyaretçiler yaratılan 3 boyutlu sergi ortamı içerisinde yürüyerek dolaşabilme ve sergilenen projeler ile ilgili sesli bilgi alabilme imkanına sahip oldular.”

teb sanal gerçeklik

Zirve boyunca 400’den fazla kullanıcı tarafından deneyimlenen sanal WAVE projesi ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Künye

Marka: Türk Ekonomi Bankası (TEB)
Marka Yetkilileri: Zeynep Demirkol, İlke Erdener, Ezgi Canalp
Ajans: Enüstkat Interactive
Ajans Başkanı: Orkun Altınbayrak
Müşteri İlişkileri Direktörü : Değer Dündar
Müşteri İlişkileri Yönetmeni: Duygu Erbay
Yaratıcı Ekip Lideri: Gürkan Kurtbay
Yaratıcı Ekip: Ozan Balki, Görkem Emrullah

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sonic'den Instagram İçin Özel Tatlılar Yenilenen Hürriyet Kampüs’ten Gençlere Çağrı: #SenDeYenilen →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.