NIVEA’dan Sanal Gerçeklik Projesi: Second Skin

Projeler, Sanal Gerçeklik 13 Oca 2016
NIVEA’dan Sanal Gerçeklik Projesi: Second Skin

NIVEA hayata geçirdiği sanal gerçeklik projesi “Second Skin” ile teknolojinin heyecan verici ilerleyişine değinirken, eşsiz bir mesaj veriyor.

Son zamanların yükselen teknolojilerinden biri olan sanal gerçeklik, markaların pazarlama kampanyalarında da sıkça kullanılmaya başlandı. Son olarak dünyanın ne büyük cilt bakım markalarından biri olan NIVEA da sanal gerçekliği inovatif bir fikir ile birleştirerek, muhteşem bir projeye imza attı.

Sanal gerçeklik ile nanoteknolojiyi bir araya getiren NIVEA, insanların dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar birbirlerine dokunabileceklerini belirterek “Second Skin” (İkinci Deri) adında bir proje yayınladı. İnsan cildini taklit ederek, dokunma ile hissedilen baskıyı ileten ve sıcaklığı algılayıp transfer eden nanoteknoloji; sanal gerçeklik ile birleştiğinde eşsiz bir deneyim oluşturuyor.

NIVEA’nın projesinde ise birbirinden çok uzakta yaşayan bir anne ile oğlunun teknoloji sayesinde sarılabildiklerini görüyoruz. “Teknoloji harika. Fakat insan dokunuşu daha harika” sloganı ile yola çıkan marka, yayınladığı etkileyici videonun sonundaki sürpriz ile izleyenlere mesajı en doğru şekilde iletmiş görünüyor.

 
NIVEA’nın izleyenleri duygulandıran “Second Skin” projesi,  Leo Burnett Madrid imzası taşıyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← ŠKODA’nın İstanbul’dan İlham Alan Cinemagraph Çalışmaları Profilo’dan Annelere Hediye: “Sosyal Medya Sözlüğü” →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.