Beşiktaş Belediyesi’nden İnteraktif Yeni Yıl Partisi!

Projeler, Sanal Gerçeklik 05 Oca 2016
Beşiktaş Belediyesi’nden İnteraktif Yeni Yıl Partisi!

Türkiye’nin ve dünyanın resmi kurumlarda ilk 360 derece videosu Beşiktaş Belediyesi’nin yeni yıl partisinde çekildi.

Beşiktaş Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Yeni Yıl partisi, bu yılda Etiler Akmerkez’de kurulan dev sahnede gerçekleşti. Yaklaşık 10.000 izleyicinin katıldığı ve sunuculuğunu Vatan Şaşmaz’ın yaptığı partide; Hande Yener, David Vendetta, Micah the Violinist, Dj Çağın Kulaçoğlu gibi Türkiye ve dünyada müziğin fenomen sanatçıları sahne aldı ve muhteşem bir Mapping Show ile birlikte havai fişek gösterileri yapıldı.

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen 2016’ya Merhaba partisinde, bu yıl dijital alanda bir ilk de yaşandı. Türkiye’de ilk kez Nsocial tarafından gerçekleştirilen ve tamamen Türk bir ekiple, Türkiye’de bulunan ekipmanlarla çekilen 360 derece video ile Beşiktaş Belediyesi’nin yılbaşı partisi sosyal medya üzerinden yayınlandı.

Türkiye’de limitli sayıda bulunan çekim ekipmanları ve toplamda 12 adet kamera ile 4K çözünürlükte gerçekleştirilen prodüksiyon sayesinde, partide sahne alan sanatçıları ve tüm izleyicileri sıradan bir videodaki gibi tek bir düzlemde değil; akıllı telefon, tablet ya da bilgisayarlarınızdan sağa-sola ya da aşağı-yukarı gezdirerek interaktif bir şekilde izleyebiliyorsunuz. Örneğin Hande Yener sahnede performansını sergilerken, videoyu çevirerek seyircilerin nasıl eğlendiğini eş zamanlı olarak görebiliyorsunuz.

 
Beşiktaş Belediyesi’nin resmi Facebook sayfasında da yayınlanan video, aynı zamanda Türkiye’de ve dünyada resmi kurumlarda yayınlanan ilk 360 derece video olma özelliğini taşıyor.

Beşiktaş Belediyesi’nin yeni yıl partisini siz de Facebook sayfasını ziyaret ederek ya da Youtube üzerinden 360 derece izleyebilir ve bu keyifli deneyime ortak olabilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Renault’nun Ödüllü Sokakta İlk Adımlar Projesi’ne Güncel Web Sitesi Garanti Mortgage’ın Yeni Web Sitesi Yayında! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.