Videolar Sosyal Etkileşimin Vazgeçilmezi Haline Geliyor!

Videolar Sosyal Etkileşimin Vazgeçilmezi Haline Geliyor!

Video paylaşım uygulamaları günümüzde inanılmaz nitelik kazandı. Peki bunun kaynağı nedir ve gelecekte video alanında bizi sosyal medyada ne gibi gelişmeler bekliyor?

Sosyal medyaya yatırım yapmak konu olduğu zaman pazarlamacılar hala bazı zorluklarla baş başa kalıyorlar. Yine de sosyal ağlar, 2016’da Simply Measured 2016’nın ölçümlemelerine göre kendi pazarında oldukça büyüme ve gelişim kat etti. Şimdi de Facebook ve Twitter gibi lokomotiflerin ne gibi yenilikler yaptıklarına ve pazarlama stratejisinin yönünü ne tarafa çevirdiklerine bir göz atalım.

Facebook, görünüşe göre pazarlamacıların ilk erişim noktası ancak (en iyi markalar üzerine değerlendirme yapan istatistik kurumu) Interband 100’e göre Facebook’u kullanan markaların %97’si aylık düzenli içerik paylaşırken 2016’da bu oran %93. Bu da demek oluyor ki markaların Facebook kullanımında %4’lük bir düşme oranı mevcut.

Markaların gözden kaçırdığı bir gerçek var, şöyle ki video, aslında onların istediği asıl şey. Facebook üzerinden sadece video tıklanması yılda 8 milyar kez video izleme gerçekleştiriliyor. Ancak pazarlamacıların en az paylaşım yaptıkları içerik, halen video olarak kayıtlara geçmekte. Facebook Live, orijinal ve zengin video içeriği yaratmaya imkan verirken; aynı zamanda video-marketing alanında ilerlemek isteyen mecralara yol gösterir vaziyette.

Twitter, pazarlamacıların ilgisini çekmek amacıyla yeniliklere açık durumdayken Interbrand 100’ün %99’u aylık düzenli paylaşım yapıyor. Twitter’ın şimdiki ve gelecekteki başarısı short format’a ve marka ve kullanıcıyla bire bir ilişki kuruyor olması ile ilintili olacak.

Sonuç olarak video paylaşımı artık YouTube ile sınırlı değil. Snapchat ve Instagram gibi sürekli değişime ayak uyduran sosyal medya kanalları için de takipte kalın.

Kaynak: Adweek

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Buffer İle Artık Instagram Paylaşımları Planlanabilecek! Staj Odaklı Sosyal Ağ Stajim.net Yatırım Aldı! →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.