Twitter Sosyal Haber Platformu Olma Yolunda!

Twitter Sosyal Haber Platformu Olma Yolunda!

Twitter yeni reklam kampanyası ile birlikte sosyal network’ten sosyal haber platformuna geçiş yaptığını duyuruyor.

Sosyal medya platformlarının hali hazırda en büyüklerinden biri olan Twitter, uzun zamandır bir kimlik karmaşası içindeydi. Sabit bir kullanıcı artışı olmamasının yanı sıra platformun kullanımının karmaşıklaşması da problemleri tetikler nitelikteydi.

Twitter, tüm bu problemlere karşılık bir açıklık getirmek amacıyla bir iletişim kampanyası yayınladı. Kampanyada “Twitter nedir?” sorusunun cevabı bulunuyor. Cevap olarak “Twitter tüm muhabbetin gerçekleştiği alan olmakla birlikte, güncel haberlerin tartışıldığı ve paylaşıldığı platform” olarak açıklanıyor.

Twitter markasının konumlandırma özelliklerinde bulundurmak istemediği bazı öğeler var. Bunlar kullanıcıların her gün tweet atma zorunluluğunun bulunmaması, sosyal ağ olarak zaten Instagram ve Facebook’un bu ihtiyaçları karşılıyor olması ve en önemlisi arkadaşları ve aile üyelerini Twitter’dan takip etme zorunluluklarının olmaması gibi sıralanıyor.

Apple Store’da birkaç ay önce 1 numaralı uygulama olarak yerini alan Twitter’ın yaptığı onca yeniliğe rağmen istediği konumlandırmayı yapamaması üzerine hayata geçirilen kampanya, “News app, not social network” yani “Güncel haber uygulaması, sosyal ağ değil” tanımını vurguluyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Telekomünikasyon Devlerinden Önemli İşbirliği Yenilikçi Bir Growth Hacking Portalı: GrowthHacking.Video →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.