Türkiye’de Google Glass’a Özel İlk Emlak Uygulaması

Türkiye’de Google Glass’a Özel İlk Emlak Uygulaması

Mobil odaklı seri ilan sitesi Metrekare.com, Türkiye’nin ilk emlak uygulamasını geliştirdi.

Geçtiğimiz yıl Türkiye emlak sektörüne hızlı bir giriş yapan yeni nesil seri ilan sitesi Metrekare.com, Google Glass kullanıcıları için yakınlarında bulunan ve kriterlerine uygun kiralık ya da satılık evleri görüntüleyebilecekleri bir uygulama geliştirdi.

Türkiye’nin emlak sektöründeki ilk Google Glass uygulaması ile kullanıcılar eşzamanlı olarak emlak arayabiliyor, ilgilendikleri ilanları sesli olarak dinleyebiliyor ve uygulamanın adres tarifi özelliği ile ilandaki evi kolayca bulabiliyorlar. Doğru ev için doğru zamanda harekete geçme imkanı sunan uygulama ayrıca ilan sahibini de doğrudan arayarak bilgi almak konusunda da oldukça pratik.

 
Google Glass emlak uygulaması, reklamdan arındırılmış önyüzü ve pratik özellikleri ile birlikte önümüzdeki günlerde akıllı gözlük kullanıcılarına kolaylık sağlayacağı açık. Uygulamanın ayrıca benzer özellikte akıllı telefon uygulamalarına da öncü olacağı tahmin ediliyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Görüş Kalitesini İyileştiren Uygulama: UltimEyes Google Glass Spor Uygulaması: Race Yourself →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.