Hyundai Google Glass Uygulaması

Hyundai Google Glass Uygulaması

Hyundai, Genesis modellerinde bulunan Blue Link bilgilendirme sistemi ile uyumlu Google Glass uygulaması ile araç sahiplerinin otomobillerinin temel fonksiyonlarını kontrol edebileceğini duyurdu.

Teknolojiyi yakından takip eden otomotiv sektörünün yeni gözdesi son zamanların popüler giyilebilir teknolojisi Google Glass. Dünyaca ünlü markaların ve hatta bazı yerel markaların hayatı kolaylaştıracak ve yeni çözümler üretecek Google Glass uygulamaları geliştirmeye başlamasının ardından Hyundai de bu kervana katılarak yeni model araçları için geliştirilen Google Glass uygulamasını duyurdu.

Google Glass aracılığı ile aracın kapılarını kontrol edebilecek olan uygulama Start/Stop özelliği ile de dikkat çekiyor. Google Glass kullanıcıları ayrıca araçlarının bakım, uyarı ve güncellemelerini de bu uygulama ile takip edebilecek ve Google Maps rotalarını araca iletebilecek.

Hyundai araçları Genesis’in 2015 model yılından itibaren giyilebilir teknoloji ile uyumlu olarak satışa sunulacak ve uygulama bu araçlarda kullanılabilecek. Araç sahipleri uygulama üzerinden kapıların kilitlenip kilitlenmediğini kontrol edebilecek ve araçlarına binmeden önce araçlarını çalıştırabilecek.

hyundai genesis google glass

Hyundai’nin önümüzdeki yıl kullanıma sunacağı uygulamayı Google Glass dışındaki diğer akıllı cihazlar için de geliştirmesi bekleniyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google Glass WordPress Eklentisi: WpForGlass Google Glass Artırılmış Gerçeklik Uygulaması: Infinity AR →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.