Google Glass WordPress Eklentisi: WpForGlass

Google Glass WordPress Eklentisi: WpForGlass

Google Glass için geliştirilen yeni WpForGlass eklentisi ile akıllı gözlük sahipleri çektikleri fotoğraf ve videoları anında WordPress web sitesine ekleyebilecek.

Günümüzde web sitelerinde en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress için bu sefer bir Google Glass eklentisi geliştirildi. Özellikle blog tarzı web sitelerde kullanımının kolay olması ve geniş özellik yelpazesi ile en çok tercih edilen sistem WordPress, geliştirilen WpForGlass ile Google Glass kullanıcılarının gözlük ile çektiği fotoğraf ve video gibi içerikleri anında web sitelerinde paylaşmalarına imkan sağlayacak.

Halkla İlişkiler firması Weber Shandwicks tarafından geliştirilen Google Glass eklentisi WpForGlass ile çekilen video ve fotoğrafları bilgisayara atmak için herhangi başka bir aktarıcıya gerek kalmıyor. En çok haber siteleri ve bloglarda kullanılacağı öngörülen eklenti, şimdilik sadece anında paylaşım yapabilmeye kolaylık sağlıyor fakat geliştirilerek web sitelerine tam boyutlu metinler eklemeye de imkan vermesi hedefleniyor.

 
Google Glass’ın en önemli özelliklerinden biri olan ses ile kontrol özelliği henüz WpForGlass için kullanılabilir durumda olmasa da ilerleyen günlerde akıllı gözlük ile daha uyumlu bir hale gelmesi bekleniyor.

Google Glass üzerinden WordPress sitenize direkt olarak paylaşım yapma imkanı tanıyan WpForGlass eklentisini şuradan indirebilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Akıllı Yüzük: Smarty Ring Hyundai Google Glass Uygulaması →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.