Google Glass Spor Uygulaması: Race Yourself

Google Glass Spor Uygulaması: Race Yourself

Google Glass için geliştirilen artırılmış gerçeklik spor uygulaması Race Yourself, sporu akıllı gözlük kullanıcıları için bir maceraya dönüştürüyor.

Giyilebilir teknolojinin öncüsü Google Glass için geliştirilen uygulamaların sonu gelmiyor. Özellikle hayatımızda her geçen gün daha çok yer edinen arttırılmış gerçeklik uygulamaları, akıllı gözlük kullanıcılarının günlük aktivitelerini kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda keyifli deneyimlere de vesile oluyor.

Yine bir Google Glass uygulaması olarak geliştirilmekte olan Race Yourself de bunlardan biri. Alex Foster isimli bir girişimci tarafından geliştirilen uygulama, spor yapmayı eğlenceli hale getirerek insanları spora teşvik etmek amacını taşıyor.

Race Yourself uygulaması spor yaparken kendinizle, arkadaşlarınızla ya da ünlü sporcularla yarışabilir ve çok farklı seçeneklerle oyun oynar gibi spor yapabilirsiniz. Uygulama ile koşarken arkanıza baktığınızda bir zombi ordusunun sizi kovaladığını görebilir ya da üzerinize gelen dev kayalardan kurtulmak mücadele edebilirsiniz.

Google Glass’ın arttırılmış gerçeklik özelliği temel alınarak geliştirilen uygulama ile performansınızı spor yaparken anında kontrol edebilir; toplam zaman, mesafe, yakılan kalori ve kilometre başına temponuzu görüntüleyebilirsiniz.

 
Race Yourself kullanıcı deneyimini eğlenceli hale getirmek için oyunlaştırma (gamification) tekniğine başvurularak geliştirilen uygulamalardan biri. 6 aylık bir geliştirme sürecinden sonra geçtiğimiz günlerde beta versiyonu yayınlanan uygulama üzerinde çalışılmaya devam ediliyor.

Google Glass kullanıcılarına keyifli spor deneyimleri yaşatmayı hedefleyen arttırılmış gerçeklik uygulaması Race Yourself’in 2014’ün bahar aylarında kullanıcılara sunulması bekleniyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türkiye’de Google Glass’a Özel İlk Emlak Uygulaması Google Wordpress Eklentisi: Google Publisher →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.