Türk Hava Yolları’ndan Flow Motion İstanbul Hikayesi

Türk Hava Yolları’ndan Flow Motion İstanbul Hikayesi

Türk Hava Yolları, İstanbul’un tarihi ve kültürel güzelliklerini konu alan “flow motion” tekniği ile oluşturulmuş bir video yayınladı.

Türk Hava Yolları, İngiliz yönetmen Rob Whitworth ile işbirliği yaparak İstanbul’un sosyal, kültürel, tarihsel ögelerini öne çıkaran eşsiz bir projeye imza attı. “İstanbul Flow Motion” başlığı ile yayınlanan videoda yönetmenin flow-motion (akıntıda görüntü) ismini verdiği özel bir teknik ile hazırlandı.

İstanbul’un hikayesini bambaşka bir akış ile aktaran video için 295 saat çekim yapıldı ve post prodüksiyon 278 saat sürdü. Bu süreç boyunca toplamda 71,000 RAW (ham) doküman ve 3.8 TB veri elde edildi.

 
Hızlandırılmış görüntüler ile timelapse ve  hyperlapse teknikleri üzerine çalışmalar yapan yönetmen Rob Whitworth, daha önce de Dubai ve Bacelona gibi şehirlerin tanıtım filmlerinin yönetmenliğini üstlenmişti. Whitworth, İstanbul’u farklı bir perspektiften anlatan video ile modernizm ve nostaljiyi bir araya getirdi.

İstanbul’un derin tarihi ile kültürünü dünyaya tanıtmayı amaçlayan “İstanbul Flow Motion” videosuna Türk Hava Yolları’nın Youtube kanalı üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Jaguar’ın Yeni Platformu: Jag – Style! Nescafe Reklam Serisi: #SabahlarOlmasın →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.