Instagram Stories’e Çoklu Video ve Fotoğraf Paylaşma Özelliği Geldi!

Instagram Stories’e Çoklu Video ve Fotoğraf Paylaşma Özelliği Geldi!

Instagram, paylaşımı kolaylaştırmak ve hızlandırmak için Stories’e çoklu video ve fotoğraf ekleyebilme özelliği getirdi.

Instagram, yaptığı bir dizi güncellemeyle kullanıcıların paylaşım yapmasını kolaylaştırmak ve hızlandırmak için Stories’e çoklu video ve fotoğraf ekleme özelliği getirdi.

Bugünden itibaren Instagram kullanıcıları, Story’lerine aynı anda birden çok fotoğraf ve video ekleyebilecek. Sosyal ağ, şimdiye kadar tek seferde yalnızca bir video ya da fotoğraf eklemeye izin veriyordu. Bu güncelleme, Stories akışının daha kolay kontrol edilmesini sağlayacak ve kullanıcıların paylaşım sürecini hızlandıracak.

Aynı anda birden fazla fotoğraf ve video yüklemek isteyen kullanıcılar, medya yükle kısmına girdikten sonra sağ üst köşedeki yeni carousel ikonunu görecek.

Çoklu yükleme, kullanıcının Story’de paylaşmak üzere bir seferde 10 fotoğraf ya da video seçmesine izin veriyor. Düzenleme ekranında, paylaşımların nasıl görüneceğine ilişkin bir ön gösterim yer alıyor. Her bir fotoğraf ya da video sticker’lar, metin, emoji ya da konum bilgisiyle zenginleştirilebiliyor.

Kısacası, Instagram Stories’in yaratıcı araçları, bu özellikle de kullanılabiliyor. Fotoğraf veya videoların paylaşım sırası, kullanıcının seçimiyle aynı kalıyor. Seçim tamamlandıktan sonra seferde paylaşılıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 1,618 Creative Ad Works 8-9-10 Mayıs’ta Pazarlama Zirvesi’nde! SmugMug, Flickr’ı Satın Aldı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.