Instagram, Ağır Çekim Modu da Dahil Pek Çok Yeni Özellik Test Ediyor

Instagram, Ağır Çekim Modu da Dahil Pek Çok Yeni Özellik Test Ediyor

Stories özelliğini gittikçe geliştiren Instagram, yayınlamak üzere olduğu bir dizi yeni özellik ve araçla kullanıcılarını sevindireceğe benziyor.

Snapchat’in üzerindeki baskısını sürdürmeye devam eden Instagram, Stories özelliğinin popülaritesini sürdürmesi için yenilikler yapmaya devam ediyor. Sosyal ağın yayınlamaya çok yaklaştığı yeni özellikler ve araçlar, platformu daha da kullanışlı hale getireceğe benziyor.

Instagram kullanıcısı Jane Wong tarafından fark edilen ve şu an geliştirilme aşamasında olan özellikler arasında:

  1. Ağır Çekim Modu

Görselde de göreceğiniz gibi ‘Boomerang’ ve ‘Hands-free’ gibi özelliklerin yanına slow motion aracı da eklenmiş ve yaratıcı seçenekler artırılmış. Tabii artık pek çok telefona kamera uygulamasıyla yerleşik olarak gelen ağır çekim seçeneği bulunuyor. Fakat bu araç Instagram uygulamasında yer alıyor ve video çekimlerini geliştiriyor.

  1. Profilleri sessize alma

‘Mute’ özelliği, takibi bırakarak gerçek hayatta aranızın bozulmasını istemediğiniz fakat kendisinden de içerikler görmek istemediğiniz eski okul arkadaşınızın paylaşımlarını istediğiniz kadar görmemenizi sağlıyor. Takipten tamamen çıkarmanın yerine geçen bu uygulamayla karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmiyor. Kullanıcı istediği zaman bu özelliği deaktif hale getirebiliyor. Sosyal hayatta, takibi bırakmaktan daha az riskli olan bu uygulama, kullanıcıları mutlu edebilir.

  1. Stories takvimi

Instagram’da ne zaman Story paylaştığınızdan ya da hangi gün hangi Story’yi paylaştığınızdan emin değil misiniz? Yeni Takvim tasarımı, açık bir şekilde aktif olduğunuz günleri listeleyerek içeriklerinizin anlık görüntüsünü gösteriyor. Bu araç, özellikle içerik takvimi hazırlamak isteyen markalar için içerik paylaşım sıklığını görmek ve plana uygun gidildiğini görmek açısından yararlı olabilir.

  1. Stories reaksiyonları

Instagram’ın test ettiği bir diğer özellik de Stories için Facebook stili hızlı reaksiyonlar. Hızlı yanıt seçeneği mantıklı ancak, emojilerle dolup taşan bir ekranı kullanıcıların nasıl karşılayacağı ise soru işareti. Instagram, şüphesiz özelliği yayınlamadan önce daha detaylı bir test ve gerekli düzenlemeleri yapacaktır.

  1. Facebook arkadaşlarını etiketleme

Yakında Instagram’da görebileceğimiz bir diğer özellik ise Facebook arkadaşlarını Instagram paylaşımlarına etiketleme. Bir kullanıcı etiketlendiğinde, ona Facebook bildirimi gelecek. Bu özellik, iki uygulama arasındaki bağlantıyı geliştirecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Twitter Şifrenizi Değiştirmelisiniz Facebook, Messenger’a İşletmeler İçin Yeni Artırılmış Gerçeklik Araçları Ekliyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.