Yaratıcı Basılı Reklam Kampanyası Örnekleri

Grafik Tasarım, Projeler 27 Şub 2015
Yaratıcı Basılı Reklam Kampanyası Örnekleri

Yaratıcı basılı reklamlar reklamcılığın her koluna ilham veren tasarımlarıyla hedef kitleye ulaşmak için etkili araçlar olabiliyor.

Reklamcılığın doğuşundan bu yana reklamcılar hedef kitleyi etkilemek ve pazarlama hedeflerini gerçekleştirmek için yaratıcı stratejiler ve taktiklerle etkili reklamlar üretmeye devam ediyor. Yaratıcı basılı reklam kampanyaları, hedef kitleye marka mesajını ulaştırmak için en iyi yöntemlerden biri olabildiği gibi tasarımlarıyla da ister hem dijital hem de geleneksel reklam konusunda ilham veriyor.

Markaların arkasındaki yaratıcı fikirleri gösteren 10 yaratıcı basılı reklam kampanyası örneğini sizin için derledik.


Fanta: Tastable

en iyi reklam örnekleri

Fanta “Tastable” kampanyası tadına bakılabilen ilk reklam kampanyası oldu. Reklamın bir parçasını koparıp yiyerek portakal tadını alabilen kişiler Fanta almadan içeceğin tadına bakma fırsatı buldular. OgilvyOne Dubai tarafından yapılan kampanya metninin giriş cümlesi: “Belli belirsiz serin bir rüzgarla gelen günışığı patlaması gibi, tatlı ve keskin, şaşırtıcı ve sulu. Paylaşmaya dayanamadığınız lezzetli bir sır gibi gıdıklıyor.” şeklindeydi.

 


Volswagen: Car Key

Reklam ajansı Below tarafından hazırlanan kampanya, Volkswagen Amorak serisinin tanıtımını hedefliyordu. Volkswagen anahtarı üzerinde yapılan tasarımlarla insanlar yaratıcı bir şekilde maceraya davet edildi.

Volkswagen reklamı


McDonalds: Whole Potato

Lider fast food zincirlerinden McDonalds için TBWA Shangai tarafından hazırlanan kampanya, markanın son teklifini hedef kitleye yeni ve yaratıcı bir reklam ile iletmek amacıyla yapılmıştı.

McDonalds reklamı


Wacom: Creativity Has No Boundaries

Wacom, en son üretilen tabletlerinin tanıtımını yapmak için tasarladığı reklam kampanyasında “Yaratıcılığın Sınırları Yoktur” sloganını kullandı. Wacom’un art direktörü ve illüstratörü Maria Molina tarafından hazırlanan reklam serisi; minimal tasarımı ve tipografisi, parlak renkleri ve basit grafikleriyle kampanyanın etkili bir şekilde mesajı hedef kitleye ulaştırmasını sağladı.

wacom bamboo reklamı


The Guardian: The Whole Picture

İngiliz gazete The Guardian için BBH Londra tarafından hazırlanan kampanya akıllıca tasarlanmış, temiz, basit bir çember tasarımı ile mesajı hedef kitleye ulaştırdı. The Guardian’ın marka renkleri ve logosu tasarımda yer aldı ve “Resmin Bütünü” sözü kampanyanın temasını oluşturdu.

the guardian reklamı


B&B Hotels: Bacon

Publicis Almanya tarafından B&B Otelleri için hazırlanan kampanya basit, eğlenceli ve çekici tasarımlarıyla en iyi basılı reklam örnekleri arasında yer alıyor.

en iyi reklamlar


Scrabble Squirrel: The Surprising Power of Words

Ogilvy&Mather tarafından hazırlanan kampanya “Kelimelerin Şaşırtıcı Gücü” sloganıyla ilgi çekici görsellere imza attı.

scrabble reklamı


Hubba Bubba

Sakız markası Hubba Bubba için DDB tarafından hazırlanan hazırlanan kampanya gerek renklerin kullanımı gerek mesajın hedef kitleye ulaştırılmasındaki başarısı ile en iyi basılı reklam kampanyası örneklerinden biri oldu.

yaratıcı reklamlar


Monopoly

JWT Frankfurt tarafından hazırlanan kampanya ile kırmızının çarpıcılığı etkili bir şekilde kullanılarak en iyi Monopoly reklamlarından birine imza atıldı.

monopoly reklamı


Sharpie

Kalem devi Sharpie için Draftfcb tarafından hazırlanan kampanya en iyi yaratıcı basılı reklam kampanyası örnekleri içinde yer almayı hak ediyor. “Bir hikaye, iki uç” sloganı reklamın başarısındaki faktörlerden birini oluşturuyor.

ilginç reklamlar


Yaratıcı basılı reklam kampanyası örnekleri, markaların mesajlarını hedef kitleye taşımadaki başarıları ve tasarımları ile tüm reklamcılara ilham veriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yemeksepeti.com Web Sitesi Yenilendi! Dove Sosyal Medya Kampanyası: #SpeakBeautiful →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.