Beko’dan Yeni ve Dinamik Logo Tasarımı

Grafik Tasarım, Projeler 19 Eyl 2014
Beko’dan Yeni ve Dinamik Logo Tasarımı

Türkiye’nin en büyük markalarından Beko geçtiğimiz günlerde uzun yıllardır kullandığı logosunu, markanın hedeflerine uygun olarak değiştirdi.

Tüm dünyada saniyede iki ürün satan Beko, 1954 yılından bu güne kat ettiği yol düşünüldüğünde oldukça cesur bir adım attı. Yıllar boyu markayla özdeşleşmiş olan logo, markanın hedeflerine uygun olarak değiştirildi. Chermayeff & Geismar & Haviv’ten Sagi Haviv, yeni logoyu dört aylık bir sürecin sonunda tamamladı.

beko yeni ve dinamik logo tasarımı


Sagi Haviv, markanın uzun yıllardır yüzü olan eski logosunun tipografisinde baştan sona değişikliğe gitmiş. Eski logoda birbirine çok yakın duran B ve E harfleri ile oldukça geniş bir tasarıma sahip O harfi daha dengeli bir şekilde tasarlanmış.

beko yeni logo


Ayrıca eski logo, 18 – 35 yaş arası olarak belirtilen hedef kitle için yeterince enerjik ve dinamik değildi. Markanın karakterine uygun olması için yeni logo, basit ve hareketli şekilde tasarlanmış. Haviv, dinamizmi farklı renklerle değil tipografi ile vermeyi tercih etmiş ve yana yatırılmış alt çizgi ve daha canlı bir mavi tonu ile bu sade hareketliliği desteklemiş.

logo


Tamamen orijinal el çizimi olan bu yeni tipografi de Myriad yazı tipinden ilham alınmış. Böylece ortaya çıkan yeni logo, elektronik aletlerle birlikte evlerimize girmeye hazır.

beko yeni ve dinamik

beko

beko logo

beko yeni ve dinamik logo

beko logo tasarımı


Ayrıca, FC Barcelona’ya sponsor olan Beko’nun yeni logosu oyunların formasında sahaya çıkacak.

beko barcelona


Kullanıcıların ve diğer tasarımcıların yeni logo tasarımı hakkında yapacağı yorumları önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dünyanın Instagram Filtresiyle Çalışan İlk Otomatı: Instacandy Gelmiş Geçmiş En İyi IPhone Reklamı: Apple – Perspective →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.