Türk Hava Yolları, 4 Mevsim Balkanların Güzelliklerini Keşfe Davet Ediyor

Türk Hava Yolları, 4 Mevsim Balkanların Güzelliklerini Keşfe Davet Ediyor

Son yıllarda elde ettiği başarılarla havacılık sektöründeki öncü konumunu gittikçe pekiştiren Türk Hava Yolları, 4 Mevsim Balkanlar projesini #okadaryakinki hashtag’i ile hayata geçirdi.

Sahip olduğumuz ortak dil ögeleri, mutfak ve eğlence kültürü ile tarihsel yakınlık, Balkan milletleri ile aramızda birleştirici bir unsur. Türk Hava Yolları, benzerliği ile bizi evimizde hissettiren, ancak sürprizleri ile de şaşırtan Balkan ülkelerine, 4 Mevsim Balkanlar projesi ile bizleri davet ediyor. Üstelik İstanbul’dan sadece 1-2 saatlik uçuş mesafesi ve sabah-akşam günlük sefer avantajları ile…

Yüzyıllara dayanan tarihi bağın dost ve yakın kıldığı Balkan ülkeleri, Türk kültürü ve insanına olan özel ilgi ve sevgi, bölgenin doğal güzellikleri, akrabalık ilişkileri Balkan ülkelerini bizler için farklı kılıyor. #okadaryakinki hashtag’i ile Balkanlar ve Türkiye arasındaki bağı kuvvetlendiren Türk Hava Yolları, Balkan Hayalim uygulaması ile Balkan güzelliklerini keşfetmek isteyenlere bir fırsat sunuyor.

 
Bir sene boyunca yayında kalacak projenin ilk ayağı Balkan Hayalim uygulaması ile başlıyor. Balkan hayalini paylaşanlar, yaz keyfini Arnavutluk, Hırvatistan, Karadağ, Slovakya ve Bulgaristan’ın eşsiz güzelliklerini Balkanlara beraber gitmek istediği bir arkadaşı ile görme fırsatı yakalıyor. 4 Mevsim Balkanlar projesi ile yazın deniz ve güneşin tadını çıkaracak olan şanslı kişi, sahil şeridinden başlayıp başkente kadar uzanan rotada yazın keyfini Balkanlarda çıkarabilir. 12 ay boyunca 4 farklı mevsiminden video, fotoğraf ve faydalı seyahat bilgilerinin yer alacağı web sitesi, proje sonunda adeta bir Balkanlar seyahat rehberine dönüşecek.

thy 4 mevsim balkanlar

Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısında tanıdık bir denizin az bilinen uzun, ince kumlu sahilinin keyfini sürmek, Adriyatik’in berrak sularında mavinin eşsiz tonlarını görmek, Slovakya’nın Tuna,Vah, Hron gibi büyük nehirlerinin muhteşem manzarası eşliğinde bölgeye özgü mimarisini gözlemlemek ve Balkan lezzetlerinin tadına bize hiç de yabancı gelmeyecek ezgiler eşliğinde bakmak isteyenler Türk Hava Yolları’nın bu projesi ile eşsiz bir deneyim yaşama şansı yakalayacak.

Türk Hava Yolları, 4 Mevsim Balkanlar uygulamasına projenin mikrositesi üzerinden katılabilirsiniz. 


GÜNCELLEME:

Projenin ilk ayağı olan Balkan Hayalim uygulamasına katılıp hayalini paylaşan ve bu hayalini gerçeğe dönüştüren şanslı bir kişi ile arkadaşı Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan ve Bulgaristan’ın eşsiz güzelliklerini keşfetme fırsatını yakaladı.

 
12 ay boyunca 4 farklı mevsimden video, fotoğraf ve faydalı seyahat bilgisinin yer alacağı 4 Mevsim Balkanlar sitesi üzerinden kampanyaya katılarak Türk Hava Yolları ile Balkanlar’ı keşfetme fırsatını yakalayabilir; sonbahar, kış ve ilkbahar güzelliklerini Balkanlarda deneyimleyebilirsiniz.


GÜNCELLEME:

YouTube Ads Leaderboard’da Ağustos 2015 verilerine göre; Türk Hava Yollarının, 4 Mevsim Balkanlar projesi dâhilinde yayınladığı #Okadaryakınki videosu 3 milyonun üzerinde tık alarak, ayın en çok izlenen ikinci videosu oldu. #Okadaryakınki videosu Ağustos ayında 3.619.497 kez izlendi.

KÜNYE:

Reklamveren: Turkish Airlines
Reklam Ajansı: Dekatlon Buzz
Müşteri Direktörü: Murat Toz
Müşteri Temsilcisi: Ekin Burcu Güler
Proje Yöneticisi: Semih Çavuşlar
Pr Uzmanı: Özgü Çağıran
Kreatif Ekip: Caner Çolakoğlu, Mustafa Karagülmez, Emir Kaymakoğlu, Gökçe Karabay, Elif Batan
Marka Temsilcileri: Neşet Dereli, İnanç Emre Albayrak, Nil Yakışan
Prodüksiyon Şirketi: Çok İyi Prodüksiyon
Yönetmen: Gökçe Pehlivanoğlu

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türk Lirası Banknotlarına Modern Yaklaşım NN Hayat Ve Emeklilik Yeni Marka Programını Tanıttı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.