Sosyal Medya ve İnsan Kaynakları Zirvesi

Sosyal Medya ve İnsan Kaynakları Zirvesi

Sosyal medya iş dünyasında etkisini artırırken, insan kaynakları yönetiminde de ağırlığını hissettirmeye başladı. Özellikle Linkedin’in işe alım sürecindeki etkisi yadsınamaz hale geldi. Şirketler klasik yapıdan çıkıp “Sosyal Şirketler”e dönüşmeye başladı. Bu süreçte İnsan Kaynakları’nın takip etmesi gereken “Sosyal Ağ Stratejileri”, Bosphorus Conferences farkıyla 22 Ağustos’taki Sosyal Medya ve İnsan Kaynakları Zirvesi’nde paylaşılacak.

Türkiye’deki istatistiklere baktığımız zaman internet kullanıcı sayısı 36 milyon, Google kullanıcı sayısı 35 milyon, bunun yanında Facebook’a 30 milyon 900 bin kişi üyeyken Twitter’ı 5 milyon kişi kullanıyor. Önceden hayatımızda sadece gazete, dergi, TV gibi bize bilgi servis eden mecralar vardı. Şimdi ise bu tek yönlü iletişim Instagram, Pinterest, Youtube, Facebook, Twitter, Linkedin, Blog, Foursquare gibi uygulamalar sayesinde 360 derece olmaya başladı.

Kurumlar sosyal medyayı nasıl kullanmalılar? Sosyal medyanın sağlıklı işe alımda kullanım yöntemleri nelerdir? İnsan kaynakları için faydalı sosyal medya grupları, popüler sayfalar ve forumlar hangileridir? Kurum liderlerinin sosyal medya iletişimi nasıl olmalıdır? Sosyal medyayı kullanarak performans gelişimi sağlanabilir mi? sorularına cevap aranacak olan zirvede, Linkedin EMEA Bölge Direktörü Ali Rıza Babaoğlan, Coca Cola İş Sistemleri Müdürü Ayça Arsan Aydın, Beyazperde.com Genel Müdürü Mehmet Yalçın Parmaksız, Vodafone Red Akademi Yeni Öğrenme Teknolojileri Program Müdürü Gamze Doğan ve alanında yetkin birçok isim, sosyal medya ve insan kaynakları arasındaki stratejik ilişkiyle ilgili tecrübelerini aktaracak.

1995 senesinden bu yana danışmanlık hizmeti veren ve eğitim zirveleri düzenleyen Bosphorus Conferences, Sosyal Medya ve İnsan Kaynakları Zirvesi ile 22 Ağustos’ta katılımcılarını aydınlatacak. 22 Ağustos 2013 Perşembe günü saat 09.30- 17.30 arasında Le Meridien Otel Etiler’de gerçekleştirilecek olan etkinlikle ilgili tüm konuşmacı listesi ve program detayı için www.bosphorusconferences.com adresinden veya 0216 422 93 61-62-63-64 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dijital Pazarlama Zirvesi Webrazzi Summit 2013 →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.