Sosyal Medya Hukuku Sempozyumu

Sosyal Medya Hukuku Sempozyumu

Sosyal Medya Hukuku Sempozyumu 3-4 Mayıs tarihlerinde İstanbul Sanayi Odası Konferans Salonu, Odakule binasında gerçekleşecek.

Sosyal Medya’nın yaygınlaşması ile birlikte ortaya çıkan anlaşmazlıkların mahkeme salonlarına taşınması, Sosyal Medya Hukuku kavramını da beraberinde getirdi. Mahkemelerde ele alınan konuların masaya yatırılması ve bunun sonucunda yeni kurallar dizini oluşturulması ve online dünyadaki kişilik haklarına dair düzenlemelerin yapılması bir zorunluluk haline geldi.

3-4 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Sosyal Medya Sempozyumu sosyal medya hukukunu tartışmaya açarak, kullanıcılara ve konuyla ilgili kişilere önemli bilgiler sağlamayı amaçlıyor. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, Türk Ceza Hukuku Derneği, İstanbul Barosu ve İktisadi Kalkınma Vakfı tarafından düzenlenecek olan sempozyumda; sosyal medyada reklamcılık ve telif hakları, sosyal medyada nefret söylemi, sosyal medyada kişisel ve ticari bilgi güvenliği gibi konular ele alınacak.

İstanbul Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşecek etkinliğe Sosyal Medya Uzmanı Serdar Kuzuloğlu, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden İsmail Hakkı Polat, Dijital Büro İstenbul Genel Müdürü Uğur Şeker, Gökhan Ahi, BTH Hukuk ortaklarından Tuğrul Sevim ve Cumhuriyet savcısı İsmail Onaran gibi birçok önemli isim katılacak.

Katılımın ücretsiz olacağı Sosyal Medya Sempozyumu’nun ayrıntılarına web sayfasından ve Facebook etkinlik sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← GRID: Türkiye’nin İlk Uluslararası Dijital Tasarım Festivali Başlıyor! YTÜ Sosyal Medya Günleri 2013 →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.