Instagram Kampanyası: Mercedes Benz USA

Instagram Kampanyası: Mercedes Benz USA

Mercedes-Benz CLA gibi 30.000 dolarlık bir otomobili bilinçli yeni nesile nasıl tanıtırsınız diye sorulduğunda Instagram’ın bunun için biçilmiş bir kaftan olduğunu düşünebilirsiniz.

Amerika’da faaliyet gösteren Mercedes-Benz firması bunu çoktan düşündü ve basit ama yaratıcı bir Instagram kampanyası gerçekleştirdi.

Take the Wheel adındaki kampanyanın ilk bölümünde 5 adet Instagram fenomeni seçildi: Tim Landis (@curious2119), Michael O’Neal (@moneal), Alice Gao (@alice_gao), Chris Ozer (@chrisozer) ve Paul Octavious (@pauloctavious). Seçilen yarışmacıların, kendilerine verilen yol haritaları ile kendi ülkelerini keşfetmeleri ve gezdikleri yerleri fotoğraflandırarak Instagram’da paylaşmaları istendi.

Bu yarışmacıların her biri farklı ve ilginç fotoğraf geçmişlerine sahip. Örneğin yarışmacılardan Michael O’neal, 2003 yılında Apple’ın Kreatif Direktörü pozisyonuna getirilmişti. San Francisco’da yaşayan Michael, Instagram fotoğraflarında daha çok arkaplan ışığına ve doğallığa önem veriyor.

Kampanyanın yaratıcı yönü ve başarılı olmasının en büyük etkeni, yarışmacıların takipçilerinin de yarışmaya destek veriyor olmasında yatıyor. Yarışmacılar test sürüşünü kendi yaşam tarzları hakkında hikâye oluşturarak gerçekleştiriyor.

Take the Wheel web sitesinden ya da Instagram’da Mercedes-Benz USA (@mbusa) hesabından takip edilebilen yarışmanın sonucunda en çok beğeni alan fotoğrafların sahibi kazanacak ve Mercedes-Benz CLA’nın sahibi olacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İlham Veren Coca-Cola Reklamları Telefonunuzu Karaoke Makinesine Çeviren Uygulama: Juke →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.