Sosyal İçiciliği Düzene Sokan Chatbot

Sosyal İçiciliği Düzene Sokan Chatbot

Ne kadar içtiğinizi takip ederek daha iyi bir sosyal içici olmanız için tasarlanan Chatbot “Meet My Liver”; sunduğu raporlar, hatırlatmalar ve oyunlarla kullanıcılara destek oluyor.

Birçoğumuz, içki içerek sosyalleşiyoruz. Arkadaşlarımız ya da ailelerimizle keyifli bir anı paylaşırken alkol kullanmayı sorun olarak görmüyoruz. Ancak alkol kullanımının normalleştirilmesi veya sosyal bir gereklilik olarak görülmesi birçok kişiyi alkolizme sürüklüyor.

‘Meet My Liver’ ise, bağımlılığın önüne geçmek için tasarlanmış bir chatbot. Karşınızdaki, yıllarca suistimal ettiğiniz ve kötü davrandığınız karaciğeriniz. Alkol kullanımınızı düzene sokarak kendini de kurtarmak isteyen karaciğeriniz, daha fazla içmemeniz için sizi sık sık uyarıyor, akşamdan kalma olduğunuz günleri ve verdiğiniz tüm “Bir daha içmeyeceğim” sözlerini size hatırlatıyor.

Meet My Liver ile ne kadar içki içtiğinizi paylaşabilir ve aşırıya kaçmamak için ihtiyacınız olan tavsiyeleri alabilirsiniz. Hafta boyunca ne kadar içki tükettiğinizi unutursanız, Meet My Liver size haftalık raporlar sunuyor.

Fazla içmediğinizi düşündüğünüz anları ise, kanıtlamanız gerekiyor. Çünkü Meet My Liver, küçük oyunlarla dikkatinizi ve hafızanızı sınayarak sarhoş olup olmadığınızı anlayabiliyor. Ertesi gün uyandığınızda bile yanınızda olan chatbot, nasıl olduğunuzu soruyor. Eğer kötü bir sabaha uyandıysanız, chatbot bunu size tekrar hatırlatıyor.

“Help him, help you” sloganıyla tanıtılan chatbot, “Let’s Drink Better” mottosuyla interaktif ve eğlenceli bir sanal asistan olarak herkesi daha iyi bir sosyal içici olmaya davet ediyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← IKEA’dan Gebelik Testi Gibi Beşik İndirimi Swatches: Mobil Renk Seçme Uygulaması →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.