SmugMug, Flickr’ı Satın Aldı

SmugMug, Flickr’ı Satın Aldı

Verizon’a satılan Yahoo’dan ayrılan Flickr’ı, bağımsız fotoğraf paylaşım sitesi SmugMug satın aldı.

Yahoo’nun görkemli günleri sona erince şirket tek seferde satıldı. Dünyanın ilk internet teknolojisi şirketinin bir anda dağılması üzücü olsa da Silikon Vadisi’nde işler böyle yürüyor. 2005 yılında Yahoo tarafından satın alınan Flickr, çok da iyi durumda değildi. Yahoo’nun birkaç yıl önce Verizon’a satılmasıyla birlikte platformun hak ettiği ilgiyi sonunda göreceği düşünülürken beklenen gerçekleşmedi ve fotoğraf paylaşım platformu Flickr giderek önemini kaybetti.

Flickr, bir kez daha satıldı. Bu kez bir aile şirketi olan SmugMug’a satılan şirketin eski günlerine dönmesi bekleniyor. İyi haber ise şirket sahiplerinin Flickr’ı hayata döndüreceği yönündeki söylemi. Gerçekten de 75 milyon kullanıcılı platformdaki milyarlarca fotoğrafın güvende olması gerekiyor.

Tipik bir Silikon Vadisi şirketi olmayan SmugMug, 2002 yılında kuruldu. Mega teknoloji şirketleri gibi olmayı seçmedi ve baba-oğula ait (Chris ve Don MacAskill) bir aile şirketi olarak yoluna devam etti. Geleceğin Flickr için ne göstereceği bilinmez ancak, platformun yeni sahipleri şirkete, hizmetlerine ve kullanıcılarına saygıyla yaklaşacağını belirtiyor ve SmugMug, sadakatlerinden dolayı Flickr kullanıcılarını ödüllendirmeyi planlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram Stories’e Çoklu Video ve Fotoğraf Paylaşma Özelliği Geldi! HSBC Logosunu Yeniledi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.