Instagram’a @mention Paylaşım Özelliği Geldi

Instagram’a @mention Paylaşım Özelliği Geldi

Instagram’ın @mention paylaşım özelliği, kullanıcının bahsedildiği başka bir Story fotoğraf ya da videosunu paylaşmasını sağlıyor.

Instagram kullanıcıları, bir arkadaşları Story’lerinde onlardan bahsederse, paylaşılan görsel ya da videoyu kendi Story’lerinde paylaşabilecek. Eğer biri paylaşımında sizden bahsederse, bu kişiden Direkt Mesaj’la bir bildirim alacaksınız ve paylaşım yapmak için harekete geçebileceksiniz. Story’ye tıkladıktan sonra sticker olarak görüntüleyerek diğer sticker’larda da olduğu gibi yeniden ölçekleyip, döndürüp konumlandıktan sonra üstüne yazı yazıp ya da farklı sticker’lar ekleyip paylaşabileceksiniz.

Takipçileriniz paylaştığınızda, ilk paylaşımı yapan kişinin yani posterin orijinal sahibinin kullanıcı adı da görünecek ve tıklanabilir özellikte olacak. Bu sayede başkaları, arkadaşınızın içeriklerine de göz atabilecek. Yalnızca herkese açık profiller bu özellikten yararlanabilecek. Yeni özellik, Instagram versiyon 48 güncellemesiyle iOS ve Android cihazlarda kullanılabilecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Twitter, Popüler Videolardan Önce Oynatılan Atlanabilir Reklamları Daha Fazla Ülkeye Açtı Foriba’ya Yeni Dijital Ajans →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.