Siber Saldırıların Ne Kadar Sık Yaşandığını Gösteren Billboard

Siber Saldırıların Ne Kadar Sık Yaşandığını Gösteren Billboard

Hiscox için hazırlanan billboard, güçlü bir siber güvenlik ihtiyacının önemini vurgularken, saldırı girişimlerini gerçek zamanlı gösteriyor.

Siber saldırıların ne sıklıkta yaşandığını tam olarak bilebilmek güç. Ancak, bu durumun çok sık yaşandığı ortada. Özellikle güvenlik açığına sahip küçük ölçekli işletmelerin hacker’ların hedefinde olduğunun altını çizen İngiliz sigorta şirketi Hiscox, AMV BBDO ve Grand Visual iş birliğiyle hazırladığı “CyberLive” dijital billboardla, siber saldırıların ne sıklıkta yaşandığını göstermek istedi.

Billboarddaki “siber atak” noktaları, saldırıları tespit etmek için geliştirilen özel honeypot sunucuların hackerlar tarafından saldırıya uğradığı anlarda gerçek zamanlı olarak kırmızı yanmaya başlıyor. Hizmete göre, küçük işletmelerin 3’te 1’inin sunucularına saldırılıyor. Hiscox’un sunucular için oluşturduğu billboard, günde ortalama 23.000 hackleme girişimini gösteriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Markaların Kadınlar Günü'ne Özel Reklamları İnsanları Kullandıkları Kötü Şifrelere Göre Eşleştiren Web Sitesi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.