Yön İşaretlerine Dönüşen McDonald’s Logosu

Yön İşaretlerine Dönüşen McDonald’s Logosu

McDonald’s’ın yeni eğlenceli kampanyası, markanın logosunun ne kadar tanınmış olduğunu kanıtlıyor.

McDonald’s Kanada’nın Cosette ajansla hazırladığı “Follow the Arches” (Okları Takip Edin) kampanya, dünyaca ünlü fast food zincirinin ikonlaşmış amblemini parçalara bölerek ve kısa metinlerle birlikte otomobil sürücülerine yön tarifleri veriyor.  Toronto ve Greater Toronto Area’ya yerleştirilen konum tabanlı 4 billboard, dünyanın her yerine uygulanabilir nitelikte.

Cosette’nin Kreatif Yöneticisi Peter Ignazi kampanya hakkında, “Küçük kasabalardan büyük şehirlere kadar Kanada’nın her yerinde müşterileri en yakın McDonald’s restoranına yönlendiren tabelalar olduğunu fark ettik. Bu kampanya, bu tabelalara görsel bir şaşırtmacayla kafa sallıyor. Minimal yazı ve markanın renklerini ve logosunun yaratıcı kullanımıyla ortaya çıkarılan ‘Follow the Arches’ kampanyası, yalnızca ulusal değil, global ölçekli” dedi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Burger King, Ateşi Seven Çalışanlar Arıyor Günümüzdeki Markaların 1950'lere Uyarlanan Basılı Reklamları →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.