Barınaklardaki Köpekleri Sahiplendirmek İçin Hazırlanan Billboardlar

Gerilla Pazarlama, Projeler 21 Şub 2018
Barınaklardaki Köpekleri Sahiplendirmek İçin Hazırlanan Billboardlar

ADA Vakfı, Kolombiya’daki barınaklara terk edilen köpekleri yeni sahipleriyle buluşturmak için, şehirdeki kiralanmayan billboardları kullandı.

ADA Vakfı’na göre, 2017 yılında Kolombiya’da 900 binin üstünde köpek terk edildi. Ülkedeki barınaklardaki köpek sayısı her geçen gün artıyor ve barınaklar, bu hayvanlara yaşanabilir bir ortam sunmaktan gitgide uzaklaşıyor. Dahası, barınaklardaki köpeklerin %80’i sahipsiz kalıyor.

Geleneksel medyanın gücünü kullanarak barınaklardaki hayvan dostlarımızı sahiplendirmek isteyen ADA Vakfı, ülkenin muhtelif yerlerindeki uzun süre boş kalan billboardlara, Sancho BBDO iş birliğiyle, zor şartlar altında yaşayan ve mutlu bir yuvaya sahip olmayı hak eden bu canların fotoğraflarını yerleştirdi.

“Availables” kampanyasıyla, billboardlardaki birbirinden sevimli köpeklerin fotoğraflarını gören insanlar ADA’nın telefonuna ulaşıp, istedikleri köpeği sahiplenmek için harekete geçti. Billboardlar işe yaradı ve vakfın hem ziyaret edilme hem de aranma oranı %90 arttı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← FC Barcelonalı Futbolcular Beko Mutfağında Kadınlar Topuklu Ayakkabılara Savaş Açıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.