Vodafone’un Mama Makinelerini Gördünüz mü? #BuMamaBenden

Vodafone’un Mama Makinelerini Gördünüz mü? #BuMamaBenden

Medya ve teknolojiyi birleştirerek sokak hayvanlarının hayatını kolaylaştıran mama makinelerine herhangi bir Vodafone şubesinin önünde denk geldiniz mi?

Daha önce de kreatif, sosyal medya, performans pazarlama ve yazılım alanlarındaki yaratıcı işleriyle ses getiren Kroppa, içeriğinde #BuMamaBenden hashtag’i bulunan bir tweet attığınızda Vodafone şubelerinin önüne konumlandırdığı haznesi boşalmış bir mama makinesine otomatik mama dolduran sistemi geliştirdi.

Bir mama makinesi ile başlayan serüven, kısa sürede Türkiye geneline yayıldı ve İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Erzurum, Sinop gibi birçok şehre  mama makineleri konumlandırıldı. Bugün hala Kroppa, geliştirdiği IoT altyapısıyla Türkiye’nin farklı illerindeki mama makinelerinden anlık olarak veri topluyor ve Twitter, mobil uygulama gibi kanallardan gelen talepler ile eş zamanlı olarak makinelerdeki elektronik düzeneği tetikleyerek mama gönderilmesini sağlıyor.

Büyük bir başarı kaydeden proje, dünyanın dört bir yanındaki hayvanseverlerin tweet’leri ve sevgileriyle büyüdü. #BuMamaBenden projesi, tam anlamıyla bir martech projesi olarak teknoloji ve sosyal medyayı bir araya getirmenin benzersiz ve yenilikçi bir yolu olurken, Kroppa her iki alandaki yaratıcılığı ve uzmanlığı ile projeyi başarıya taşıdı. #BuMamaBenden, teknolojinin günlük sorunları çözmek ve insanların hayatını kolaylaştırmak için nasıl kullanılabileceğine de bambaşka bir örnek oldu.

Portföyünde başarılı bir çok dijital uygulama ve marka bulunduran Kroppa, Vodafone’un yanı sıra, Netflix, Danone, Koçfinans, Borusan, Özka gibi birçok markayı dijital dönüşümlerine hazırlıyor ve onları günümüzün teknolojik dünyasında daha etkin ve uygun olmalarına yardımcı oluyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 3D Teknolojisi İle Web Tabanlı İnteraktif Ara Yüz Tasarımı: ircauto.com Unifab’ın Web Sitesi LEVELUP İmzasıyla Yayında! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.