Netflix, Otobüs Durağına Canlı Gibi Görünen Manken Yerleştirdi

Gerilla Pazarlama, Projeler 06 Şub 2018
Netflix, Otobüs Durağına Canlı Gibi Görünen Manken Yerleştirdi

Netflix, bilim-kurgu dizisi Altered Carbon’un tanıtımı için bir otobüs durağı camına, yeniden doğmaya hazırlanan ve hareket eden bir manken yerleştirdi.

Yeni bilim-kurgu dizisi Altered Carbon’u tanıtmak isteyen Netflix, Amerika’da Santa Monica bulvarında bir durağa, yeniden doğması için plastik bir torbaya koyulan ve çok gerçekçi görünen bir manken yerleştirdi. Nefes alırcasına hareket eden manken, otobüs beklemek için durağı kullanan yolcuları ve oradan geçen insanları şaşkına çevirdi.

Richard K. Morgan’ın günümüzden 300 yıl sonrasını hayal ederek oluşturduğu dünyada, insan bilinci depolanabiliyor. Dizide, ‘yeniden doğuş’ teması da sıkça işlenen konular arasında yer alıyor.

Eğlence pazarlaması farklı bir yön kazansa bile ve plastik bir poşetin içine yerleştirilen her ne kadar cansız bir manken olsa da, çocukları ya da bazı yetişkinleri psikolojik açıdan rahatsız edebilir.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kişisel Depolama Çözümlerine Dijital Bakış Açısı: Bagaj! Türk Hava Yolları’nın Super Bowl’da Yayınlanan Reklam Filmi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.