Sennheiser Transparan Kulaklığı HD 820’yi CES 2018’de Tanıttı

Sennheiser Transparan Kulaklığı HD 820’yi CES 2018’de Tanıttı

Sennheiser, yeni transparan kulaklık modeli Sennheiser HD 820’yi ilk kez CES 2018’de tanıttı.

Alman kulaklık üreticisi Sennheiser, ses sisteminin yer aldığı bölümü dışarıdan bakılınca görünür kılan, Gorilla Glass cam katmanla kapattığı kulak üstü kulaklık modeli HD 820’yi CES 2018’de tanıttı.

Sennheiser, metal bir gövdeyle desteklenen kulaklığın cam bölümleriyle rezonansı azaltıp, istenmeyen sesleri dışarıda tutarak, müzikseverlere daha net sesler duyurmayı hedefliyor.

Her ne kadar Gorilla Glass kullanılmış olsa da, müziksiz yaşayamayanların içinde HD 820 hakkında ister istemez ‘kırılma’ endişesi oluşmuş olabilir. Ancak, günlük hayatta, ekranı yine benzer bir camla kaplı akıllı telefonlar kullandığımızı unutmamak gerekiyor.

Sentetik deri ve mikro elyaf karışımıyla hazırlanan kulaklıklar, dinleyicileri dış dünyadan izole etmek için yaratılmış. Sony’nin yeni 4.4mm Pentaconn ses jakı da ürüne adapte edilecek. Geleneksel 3.5mm jaklardan daha geniş olan bu ses girişi, minimal distortion için daha dengeli ses çıkış sağlıyor.

2018 yazında piyasaya çıkacak olan Sennheise HD 820’nin fiyatı, Avrupa için 2.399 euro ve Amerika için 2.399 dolar olarak belirlendi.

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 3B Tasarımı Havada Çizim Yapmak Kadar Basitleştiren Cihaz Canlı Videoları Instagram ve YouTube’da Paylaşabilen Güneş Gözlüğü →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.